وب سایت الکسا، بازنشسته می شود
وب سایت الکسا، بازنشسته می شود
ایران نیوز 24: آمازون از تصمیم خود برای پایان‌دادن به فعالیت سرویس Alexa. com، ابزار تحلیلی و رتبه‌‌‌‌بندی وب‌سایت‌‌‌‌ها خبر داد.

وب‌سایت الکسا در حالی بازنشسته می‌شود که ۲۵‌سال از آغاز فعالیت آن می‌گذرد و در این سال‌ها توانسته خدماتی را در قالب رتبه‌‌‌‌بندی وب‌سایت‌های جهان براساس معیارهای مختلف و با توجه به اطلاعات دریافتی از برخی شرکای خود در حوزه اینترنت به کاربران ارائه دهد.وب‌سایت Alexa. com علاوه‌بر سیستم رتبه‌‌‌‌بندی، سرویس‌‌‌‌های دیگری همچون ابزارهای تجزیه ‌‌‌‌و تحلیل SEO و آنالیز رقبا را نیز در اختیار مشترکان خود قرار می‌دهد. شرکت آمازون که مالکیت این وب‌سایت را برعهده دارد، اخیرا اعلام کرد که از ‌ماه مه سال آینده میلادی به فعالیت این سرویس خاتمه خواهد داد.

در بیانیه این شرکت آمده است: ۲۵‌سال پیش، اینترنت الکسا را راه‌‌‌‌اندازی کردیم. پس از دو دهه کمک به شما در پیداکردن، دسترسی و تبدیل‌کردن مخاطب دیجیتال، تصمیم دشواری گرفتیم و قصد داریم تا Alexa. com را از یکم ‌ماه مه ۲۰۲۲ بازنشست کنیم. از اینکه ما را به‌عنوان منبع اصلی برای بررسی محتوا، تحلیل رقابتی، تحقیق درباره کلمات کلیدی و موارد دیگر انتخاب کردید، سپاسگزاریم. البته آمازون پیشتر نیز در حال آماده‌‌‌‌سازی مقدمات این تصمیم بود و چند وقتی بود که دیگر درخواست مشترکان جدید را برای استفاده از سرویس‌‌‌‌های الکسا قبول نمی‌کرد، اما مشترکان فعلی می‌توانند تا روز یکم ‌ماه مه ۲۰۲۲ همچنان از خدمات این پلت‌فرم بهره‌‌‌‌مند شوند.