همایش تجارت جهانی و ابزارهای معاملاتی در منطقه آزاد چابهاربرگزار شد
همایش تجارت جهانی و ابزارهای معاملاتی در منطقه آزاد چابهاربرگزار شد
ایران نیوز 24: همایش تجارت جهانی و ابزارهای معاملاتی با هدف معرفی ظرفیت‌های تجارت و تبادلات جهانی و بازارهای مالی و معرفی آنها با حضور سرمایه‌گذران و فعالان حوزه گردشگری و اقتصادی در منطقه آزاد چابهار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد چابهار، مدیرعامل شرکت سفیران امید صدرا با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد چابهار برای هر کشوری ارزشمند است گفت: چابهار با توجه به موقعیت راهبردی و نزدیکی با کشورهای هند، عمان و پاکستان ظرفیت اتصال شرق و غرب را دارد و در آینده قطب تجارت منطقه خواهد شد.

سالار حسام‌الدینی در همایش تجارت جهانی و ابزارهای معاملاتی ، اظهار داشت: سرمایه‌گذاری در این شهرستان و بندر راهبردی برای هر کشوری بسیار مهم و موثر است چرا که موقعیت این منطقه در بحث ارتباط با کشورهای مختلف برگشت سرمایه را نسبت به سایر نقاط ایران سریع‌تر می‌کند.او هدف اصلی برگزاری این همایش را اهمیت تجارت و تبادلات جهانی و بازارهای مالی و معرفی آنها عنوان کرد.وی گفت: سرمایه گذاری افراد بومی منطقه نیز موجب رونق چابهار می‌شود و باید افراد مختلف ورود کنند و به توسعه شهر و روستای خود اهمیت بدهند.

مدیرعامل شرکت سفیران امید صدرا گفت: این شرک در هشت کشور ۲۰ نمایندگی دارد و تاکنون نقش مهمی در توسعه سرمایه‌گذاری ایفا کرده است.مشاور مدیرعامل منطقه آزاد چابهار در زمینه جذب سرمایه‌گذاری خارجی نیز اظهار داشت: چابهار قابلیت تبدیل شدن به قطب تجارت منطقه را دارد و جمعیت زیادی در اطراف چابهار هستند که می توان از این ظرفیت برای توسعه تجارت و روابط اقتصادی استفاده کرد.محمد میری افزود: موقعیت چابهار و استفاده از ظرفیت آن می‌تواند منجر به افزایش تولید و اشتغال شود.  موقعیت جغرافیایی راهبردی در کنار آبراه‌های بین‌المللی و نزدیکی به خطوط کشتیرانی از مهمترین مزیت‌های سرمایه‌گذاری در چابهار به شمار می‌رود.