رشد ۲۴۶ درصدی سود فولاد سنگان
رشد ۲۴۶ درصدی سود فولاد سنگان
ایران نیوز 24: مدیرعامل فولاد سنگان از رشد ۲۴۶ درصدی سود فولاد سنگان در شش ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فولاد سنگان، سود ازجمله برترین شاخص‌های اندازه‌گیری فعالیت‌های واحدهای صنعتی و معدنی است، به نحوی‌که بخش اعظمی از رشد اقتصادی دنیا و اشتغال تعریف‌شده در کشورهای جهان وابسته به این صنایع است. مواردی چون «سود» و «فروش» از آیتم‌های بسیار مهم در صورت‌های مالی هستند و به‌نوعی از مزیت‌های یک کسب‌وکار موفق، بهره بردن از سودی آن است.

شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان به‌عنوان عضوی از گروه فولاد مبارکه، تولیدکننده گندله و کنسانتره با ظرفیت سالیانه ۱۰ میلیون تن در شرقی‌ترین نقطه ایران  و در اصطلاح ” عسلویه شرق کشور” است. تولید مستمر و پایدار مواد اولیه بزرگ‌ترین فولادساز خاورمیانه و نگاه راهبردی تعریف‌شده در افق ۱۴۰۴ کشور، بیش از همه، معطوف به تأمین پایدار مواد اولیه است.

بی شک بی‌ثباتی و عدم اطمینان بر بازار نفت، تحریم‌های ظالمانه، پیش‌بینی کاهش ۵۰ درصدی تقاضای نفت تا سال ۲۰۵۰ و ارزش‌افزوده ناشی از تولیدات معدنی، لزوم نگاهی ویژه بخش صنعت و معدن، به‌عنوان صنعتی پیشران را دوچندان نموده است. ایران، کشوری با  بیش از ۷۰ نوع ماده معدنی با ذخایر قابل‌توجه، جزو کشورهای برتر دنیا به لحاظ ذخایر معدنی است که حدود ۷درصد از ذخایر معدنی دنیا را در خود جای‌داده است.

اتمام برخی از ذخایر در حال استفاده معدنی، افزایش ظرفیت‌های فولادی در دست اجرا، لزوم تأمین  پایدار زنجیره تولید و … ازجمله دلایلی است که اهمیت شرکت فولاد سنگان، به‌عنوان قلب تپنده تولید در زنجیره تأمین فولاد مبارکه را روشن‌تر می‌کند. شرکتی که با آینده‌نگری صحیح و باهدف تولید گندله سنگ‌آهن در جوار معادنی با ذخیره قطعی ۲/۱ میلیارد تن سنگ‌آهن تأسیس و حال با تولید بیش از ۲ میلیون تن در شش‌ماهه نخست جاری، از شریان‌های حیاتی فولاد مبارکه در پشتیبانی از تولید در این شرکت است.

علی امرایی، مدیرعامل فولاد سنگان اظهار کرد: فولاد سنگان در شش ماه سال گذشته بیش از ۱ میلیون و سیصد و هشتاد هزار تن تولید نموده و حال با افزایش بهره‌وری در خطوط تولید کنسانتره و گندله، کاهش توقفات علی‌رغم قطعی‌های حاصل از برق، توانسته در شش‌ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، با عبور از مرز بیش از دو میلیون تن گندله، رشد ۳۸ درصد رشد تولید را ثبت کند.

وی با اشاره به افرایـش سود ۲۴۶ درصدی شش‌ماهه نخست سال جاری،  گفت: کسب رکوردهای مؤثر تولید گندله، برنامه‌ریزی هوشمندانه در تولید کنسانتره، پتانسیل بالای کارکنان جوان و متخصص و استفاده از ظرفیت‌های چندگانه شرکت فولاد مبارکه از عناصر مهم در تولید پایدار و البته کسب سود متناسب بوده است.مدیرعامل فولاد سنگان خاطرنشان کرد: ثبت بالاترین رکورد تولید اسمی گندله با عبور از مرز ۱۸ هزار تن در روز، نشان از ظرفیت‌سازی و پتانسیل فوق‌العاده این شرکت در تولید و پشتیبانی پایدار از صنعت دارد.

گفتنی است، در پایان شهریورماه با تولید بیش از ۴۶۵ هزارتن گندله، بالاترین میزان رکورد ماهیانه تولید گندله از ابتدای  بهره‌برداری تاکنون باهمت و تلاش کارکنان این شرکت به دست آمده و آمارهای اولین گندله ساز شرق کشور، نشان از رشد ۳۳ درصدی مقدار فروش گندله (تن) در شش‌ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل با عملکرد فروش بیش از ۱ میلیون و ۹۵۰ هزار تن  دارد.