تعیین تکلیف طرح های نیمه تمام طرح آمایش وزارت صمت
تعیین تکلیف طرح های نیمه تمام طرح آمایش وزارت صمت
ایران نیوز 24: مسئول طرح آمایش وزارت صمت به همراه مدیران سازمان صمت و شرکت شهرک های صنعتی یاسوج، به منظور بررسی آخرین وضعیت پیشرفت و مشکلات نمایشگاه بین المللی این استان، از سایت نمایشگاه بین المللی یاسوج بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، احمد تشکینی ضمن تاکید بر تعیین تکلیف این پروژه، افزود : سیاست وزارت صمت شناسایی ظرفیت ها و پتانسیل‌های موجود استان ها و همچنین تعیین تکلیف طرح های نیمه تمام در قالب طرح آمایش است.
مسئول آمایش وزارت صمت با اشاره به موقعیت جغرافیایی پروژه افزود : تعیین تکلیف عرصه محل اجرا در دستور کار جدی قرار خواهد گرفت و با تشکیل جلسات تخصصی با حضور تمام دست اندکاران این پروژه، امیدواریم این ظرفیت و پتانسیل بالقوه موجود به فعلیت برسد.
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت یاسوج نیز در این بازدید ضمن تاکید بر نقش ایجاد نمایشگاه در توسعه صنعتی ، معدنی و تجاری استان افزود : هر چند سرمایه گذاران تا کنون اقدام به ساخت ۲ هزار متر مربع سوله نموده و بخشی از تاسیسات و زیرساخت های مورد نیاز را تامین نموده اند ، اما با توجه به موقعیت پروژه و پیش بینی های صورت گرفته ، قریب به ۲۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این پروژه نیاز است .
سالار حسین پور افزود: عرصه موجود در مالکیت شرکت بین المللی نمایشگاه های ایران می باشد و نیاز هست با حضور مدیران شرکت ، تصمیمات لازم اتخاذ و عملیات اجرایی پروژه مجددا آغاز گردد. این پروژه در زمینی به مساحت ۳۴ هکتار و در جنوب شرقی شهر یاسوج و در مجاورت سد مخزنی شاه قاسم واقع گردیده است.

بازدید مسئول طرح آمایش وزارت صنعت، معدن و تجارت از کارخانه آرد ، نشاسته و گلوکز یاسوج

دکتر احمد تشکینی رییس موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی و مسئول طرح آمایش وزارت صمت بهمراه تیم اجرایی طرح آمایش وزارت صمت و مدیران صنعتی استان ، از واحد تولیدی آرد ، نشاسته و گلوکز یاسوج بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، تشکینی، ضمن بازدید از خطوط تولید فعال و بخش های غیر فعال استان افزود : وجود چنین سرمایه گذاری هایی در استان باعث خوشحالی است و باید تلاش شود تا خطوط تولید غیر فعال نیز به چرخه تولید برگردند تا این ظرفیت مهم و سرمایه گذاری صورت گرفته ، در راستای تولید و ایجاد اشتغال پایدار برای مردم استان ، فعال گردد.
سالار حسین پور رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان با اشاره به سوابق فعالیت تولیدی واحد و مشکلات فعلی افزود : خط تولید آرد واحد فعال است و مشکلات این واحد در جلسات مختلف استانی و کار گروه تسهیل طرح شده و عمده مشکل فعلی واحد ، کمبود منابع مالی برای بازسازی و بهسازی خطوط تولید نشاسته و گلوکز است که امیدواریم سازمان اقتصادی کوثر در راستای رسالت ایجاد اشتغال در مناطق محروم و حمایت از خانواده های ایثارگران، منابع مورد نیاز این واحد را تامین نماید.
وفایی مقدم مدیر کارخانه آرد و نشاسته و گلوکز یاسوج در این بازدید با اشاره به ظرفیت اسمی این واحد افزود : در حال حاضر با ۳۵ درصد ظرفیت و اشتغال ۳۹ نفر مشغول فعالیت هستیم که در صورت تزریق منابع مالی به میزان ۶۰۰ میلیارد ریال و راه اندازی خطوط غیر فعال ، ضمن افزایش ظرفیت تولید ، حداقل برای ۱۵۰ نفر دیگر زمینه اشتغال فراهم خواهد شد.