این زن ایرانی، تاریخ فوتسال را نو نوشت
این زن ایرانی، تاریخ فوتسال را نو نوشت
ایران نیوز 24: طی یک اتفاق تاریخی از سوی فدراسیون جهانی فوتبال داور محجبه ایرانی به عنوان قاضی فینال جام جهانی فوتسال انتخاب شده است.

اگرچه تیم ملی فوتسال ایران در عین ناباوری از رقابت‌های جام جهانی فوتسال کنار رفت و خاطر علاقه‌مندان به این رشته ورزشی را تلخ کرد، اما حالا از لیتوانی خبرهای خوبی درباره یک ایرانی دیگر مخابره می‌شود. خبرهایی که حکایت از داشتن نماینده برای ایران در فینال جام جهانی دارد.گلاره ناظمی داور بانوی کشورمان که به همراه ابراهیم مهرابی افشار راهی جام‌جهانی شده بود، پس از قضاوت‌های کم‌نقص در مرحله گروهی و حذفی سرانجام در فینال این جام نیز در کوبل داوری قرار گرفته و به قضاوت خواهد پرداخت.

گلاره ناظمی قرار است عنوان داور وقت نگهدار به قضاوت در فینال مسابقات میان آرژانتین و پرتغال بپردازد. او اولین بانوی محجبه است که به عنوان یکی از داوران فینال جام جهانی انتخاب شده و همچنین اولین داور فوتسال کشورمان است که در فینال مسابقات جام جهانی حضور خواهد داشت.ناظمی از سال ۲۰۱۴ به عنوان داور بین‌المللی انتخاب شد. او داوری را ابتدا با فوتبال و بعد با قضاوت در لیگ برتر فوتسال بانوان آغاز کرد و در رقابت‌های فوتسال جام باشگاه‌های جهان مردان ۲۰۱۹ در تایلند به عنوان داور اول مسابقه تیم‌های بارسلونا برابر شنزن چین، نماینده تایلند در برابر تیم بوکاجونیورز آرژانتین، شنزن چین در برابر منگوس برزیل و دیدار پایانی مسابقات را قضاوت کرد.

ناظمی در صفحه اینستاگرام خود در این خصوص نوشت:‌ «وقتی کولینا ابلاغ بازی فینال را اعلام کرد، وقتی اسمم رو شنیدم، نفهمیدم رو زمینم یا تو ابرا. آرزو بود خیلی براش تلاش کردم و خیلی خوشحالم.» گلاره ناظمی در کنار چهار داور زن دیگر در رقابت‌های جام جهانی فوتسال قضاوت کرد.جدا از تیم ایران، داوری فوتسال کشورمان نیز در جام جهانی نماینده داشت و ابراهیم محرابی افشار در کنار گلاره ناظمی دو داور ایرانی حاضر در این پیکارها بودند.

این برای اولین‌بار بود که دو داور از ایران در این مسابقات سوت می‌زنند. همچنین برای اولین‌بار فیفا از ۵ داور زن برای قضاوت جام جهانی مردان استفاده کرد. در شرایطی که ۳۹ داور از ۶ قاره برای قضاوت در این رقابت‌ها برگزیده شدند، گلاره ناظمی از ایران در کنار چهار داور زن دیگر در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۱ قضاوت کرد.

براساس اعلام سایت فیفا، گلاره ناظمی برای اولین‌بار به عنوان داور اول مصاف تیم‌های ملی مصر و گواتمالا را سوت زد که در این دیدار ابراهیم محرابی افشار به عنوان داور دوم، کمک ناظمی بود تا یک کوبل ایرانی مسئولیت قضاوت این مسابقه را برعهده داشته باشند. فینال جام جهانی فوتسال قرار است فردا( یکشنبه ) بین تیم‌های ملی آرژانتین و پرتغال برگزار شود.