درآمد ۱۸۱ میلیارد تومانی ذوب‌آهن در بورس کالا
درآمد ۱۸۱ میلیارد تومانی ذوب‌آهن در بورس کالا
ایران نیوز 24: نگاهی به میزان ارزش معاملات شرکت ذوب‌آهن اصفهان می‌توان روند نوسانی و آسانسوری این شرکت را مشاهده کرد و علارغم توان بالایی این شرکت فولادی در تولید انواع محصولات و سبد کالایی جذاب اما؛ میزان فروش‌ها طی هفته‌های اخیر تلنگری را به جذابیت‌های این شرکت زده است.

با نگاهی به میزان عرضه‌های این شرکت در بورس‌کالا می‌توان دریافت که عرضه‌ها نسبت به هفته گذشته نصف شده یعنی مجموع سبد کالایی این هفته به ۲۲ هزارتن رسیده که این حجم برای هفته نخست شهریورماه حدود ۴۸ هزار و ۶۲۶ تن انواع سبد کالا بوده که اتفاقا ۶۳۲ میلیارد و ۸۶ میلیون تومان درآمدزایی کرده بود. درآمد این هفته ذوب آهن به ۱۸۱ میلیارد و ۹۶۰ میلیون تومان رسید.

تیرآهن

در سبد تیرآهن عرضه شده در بورس‌کالا تنها «تیرآهن ۱۴ و ۱۸» وجود داشت که ۲ هزار و ۳۰۰ عرضه را در این قسمت شاهد بودیم اما؛ در حجم معاملات تنها ۶۴۴ تن معامله مشاهده می‌شود که از این حجم، ۹ میلیارد و ۶۶۳ میلیون تومان درآمد به نفع شرکت بدست آمده است.

سبد میلگرد مخلوط

حجم معامله سبد تیرآهن مخلوط در مجموع ۱۰ هزار و ۴۰۰ تن عرضه را به بازار نشان داد (۸ هزارتن کمتر از هفته قبل) اما؛ در کمال تعجب میزان ثبت سفارش برای این محصول ذوب آهن ۷ هزار و ۲۵۰ تن بود و در نهایت ۳ هزار و ۶۲۵ تن معامله برای این شرکت تا پایان هفته دوم شهریورماه به ثبت رسید.درآمد ذوب آهن در این بخش به ۵۵ میلیارد تومان نزدیک شد.

سبد تیرآهن مخلوط

در بررسی آخرین عرضه شرکت ذوب‌آهن می‌توان به عرضه ۸ هزار و ۴۶۴ تنی این کالا اشاره‌ای داشت و مشتریان نیز در حدود ۱۱ هزارتن سفارش را ثبت کرده بودند؛ در نهایت با حجم تقاضای ۶ هزار و ۱۱۸ تنی، ذوب توانست در این بخش ۹۱ میلیارد و ۸۷۸ میلیون تومان درآمد را عاید خود سازد.لازم به ذکر است که عرضه‌های این بخش نیز در مقایسه با هفته نخست شهریور ماه نیز کمتر از نصف بود. لازم به ذکر است که ذوب آهن یک هزار و ۵۰۰ تن سبد میلگرد کلاف نیز به بازار آورده بود که تمام آن معامله شد و ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز قیمت‌گذاری و به فروش رفت.