مشارکت بانک توسعه تعاون در پروژه های صنعتی و معدنی خراسان جنوبی
مشارکت بانک توسعه تعاون در پروژه های صنعتی و معدنی خراسان جنوبی
ایران نیوز 24: عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون با سفر به استان خراسان جنوبی از طرح ها و پروژه های صنعتی و معدنی بازدید و با مقامات ارشد استان دیدار و گفت و گو کرد.

محمد جعفر ایرانی ، با اشاره به ظرفیت‌های بانک توسعه تعاون به خصوص قراردادهای عاملیت در طرح‌های ملی از جمله اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و عشایری افزود: مشارکت و تامین اعتبار طرح های معدنی، کشاورزی و صنعتی استان، دراولویت بانک توسعه تعاون قرار دارد.وی سهم بانک از جذب اعتبارات طرح ملی اشتغال پایدار روستایی و عشایری را بیش از ۱۱۰ درصد بیان کرد و گفت: بانک توسعه تعاون در استان خراسان جنوبی از محل این طرح ۱۴۰۰ اشتغال جدید ایجاد کرده است.

ایرانی همچنین نسبت مطالبات غیرجاری بانک را در این استان زیر یک درصد و رتبه اول در بین استان‌ها اعلام کرد و خاطرنشان نمود : نسبت NPLبانک توسعه تعاون در استان خراسان جنوبی از متوسط نظام بانکی بسیار پایین‌تر و در بین بانک‌های استان نیز از جایگاه مناسبی برخوردار می‌باشد که این نشان از مدیریت صحیح و اعتبارسنجی مناسب بانک است.

عضو هیأت مدیره بانک توسعه تعاون در ادامه سفر در بازدید از طرح پرورش ۳۰۰ قطعه‌ای شترمرغ برزگران گفت: مشاهده اشتغال به کار جوانان در جای جای این استان پهناور که بانک توسعه تعاون نیز با تزریق اعتبارت سهم کوچکی در توسعه مناطق روستایی داشته، بسیار خوشایند است . بانک آمادگی هدایت منابع مالی به سمت رونق تولید و حمایت از بنگاه‌های تولیدی دارد. گفتنی است بانک توسعه تعاون از محل اعتبارات داخلی و همچنین اعتبارات طرح ملی حمایت از اشتغال پایدار روستایی و عشایری مجموعاً ۳۱۰ میلیارد ریال در پروژه طلای شادان سرمایه گذاری کرده است که در حال حاضر بیش از ۱۵۰ نفر در این مجموعه به صورت مستقیم مشغول به کار و پس از بهره برداری برای ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال جدید ایجاد خواهد شد.