ادعای اسرائیل: برای حمله به ایران آماده ایم!
ادعای اسرائیل: برای حمله به ایران آماده ایم!
ایران نیوز 24: بنی گانتز، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مدعی شده است «زمان آن رسیده که به اقدامات ایران پاسخ داده شود و اسرائیل برای حمله نظامی به ایران آمادگی دارد.»

روزنامه یدیعوت آحارانوت به نقل از مصاحبه‌ای با گانتز نوشت: «ایران می‌خواهد در چند جبهه اسرائیل را تهدید کند. ایران چالشی برای جهان، منطقه و اسرائیل است.»بنی گانتز مدعی شد: «دیگر حرف زدن کافی نیست، زمان عمل رسیده است. باید به اقدامات دیپلماتیک، اقتصادی و حتی نظامی دست زد، در غیر این صورت این وضع ادامه خواهد داشت.»هفته گذشته یک کشتی تجاری متعلق به یک میلیاردر اسرائيلی در دریای عمان هدف حمله پهپادی قرار گرفت که طی آن دو شهروند رومانیایی و بریتانیایی کشته شدند.

آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، بدون ارائه هرگونه سندی، ایران را مسئول آن حمله معرفی کردند. هم چنین نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائيل تهدید کرد که تل‌آویو به شیوه خود پاسخ آنچه او «اشتباه بزرگ ایران» خوانده بود را خواهد داد.وزیر خارجه آمریکا می‌گوید «اقدام جمعی» علیه ایران صورت خواهد گرفت.در جدیدترین اقدام در این رابطه سه کشور انگلیس، رومانی و لیبریا با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل مدعی شدند به احتمال زیاد ایران پشت حمله به کشتی مرسر ستریت قرار دارد.

نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل از شورای امنیت درخواست برگزاری جلسه فوری برای بررسی حمله به نفتکش این رژیم در دریای عمان شد.همچنین وزیران دفاع و خارجه رژیم اسرائیل روز چهارشنبه، سیزدهم مرداد، در دیدار با سفیران کشورهای عضو دائم و غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل، خواهان آن شده‌اند که این شورا قطعنامه جدیدی در محکومیت و تحریم ایران، به دلیل رویدادهای اخیر در خلیج فارس، صادر کند.ادعا شده  که بنی گانتس و یائیر لاپید به سفیران عضو شورای امنیت مدارکی را علیه ایران ارائه داده اند.  از سوی دیگر، یکی از ارشدترین نظامیان پیشین رژیم اسرائیل، به دولت نفتالی بنت توصیه کرده که از انداختن اسرائیل به جلوی جبهه نظامی احتمالی جدیدی با ایران، بر سر رخدادهای اخیر خلیج فارس، خودداری کند.