احداث اولین خیابان پیاده مدار در منطقه ۵
احداث اولین خیابان پیاده مدار در منطقه ۵
ایران نیوز 24: محمود کلهری شهردار منطقه ۵ از راه اندازی اولین خیابان پیاده مدار در منطقه ۵ خبر داد و افزود: در این طرح که خیابان کامل نام دارد، مسیر تردد عابرین دوچرخه سوار ساماندهی شده و مطلوبیت تردد عادبر پیاده بالا خواهد رفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، محمود کلهری شهردار منطقه ۵ با اشاره به تلاش برای داشتن شهری عاری از آلودگی و ترافیک گفت:در سال های اخیر مدیریت شهری با توجه ویژه به بحث دوچرخه و راه اندازی مسیرهای ویژه دوچرخه سواری اقدامات مناسبی برای ترویج این وسیله نقلیه پاک و ایمن انجام داد تا به کاهش آلودگی هوا نیز کمک شود.وی افزود: احداث خیابان های پیاده مدار که توجه ویژه ای به عابرین پیاده دارد نیز گام دیگری در این راستاست که برای منطقه ۵ نیز این اتفاق رقم خواهد خورد.

کلهری با اشاره به اینکه این اتفاق برای اولین بار در سطح منطقه رخ می دهد گفت: در این طرح که خیابان کامل نام دارد در سازمان آب محدوده محمد علی جناح و مترو صادقیه برای تبدیل به خیابان کامل و پیاده مدار در نظر گرفته شده است و در این خیابان اولویت عبور و مرور به عابرین پیاده داده خواهد شد. شهردار منطقه ۵ با بیان اینکه مسیر تردد خوردور های شخصی در این خیابان محدود خواهد شد اذعان داشت:در این راستامسیر تردد عابرین دوچرخه سوار ساماندهی شده و مطلوبیت تردد عابر پیاده بالا خواهد رفت.