کی‌روش، سد محکم ایران برای نرفتن به جام جهانی!
کی‌روش، سد محکم ایران برای نرفتن به جام جهانی!
ایران نیوز 24: از مدت‌ها قبل بحث حضور کارلوس کی‌روش روی نیمکت کشور همسایه وجود داشت اما حالا به نظر می‌رسد این مسأله جدی‌تر شده و کارلوس کی‌روش سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران در آستانه پذیرفتن پست سرمربیگری تیم ملی عراق است.

رسانه‌های عراقی و عربی منطقه از توافق کارلوس کی‌روش سرمربی پرتغالی و سابق ایران با تیم ملی عراق خبر دادند. دو طرف طی هفته‌های گذشته در حال مذاکره با یکدیگر بودند و روز گذشته به‌عنوان آخرین مهلت کی‌روش برای پاسخگویی به پیشنهاد عراق عنوان شده بود که دو طرف در نهایت به توافق لازم رسیدند.وب‌سایت فرات‌نیوز عراق به نقل از یک منبع معتبر در اتحادیه فوتبال نوشت که روز جمعه مناقشه بر سر قرارداد با کارلوس کی‌روش مربی پرتغالی با توافق دو طرف به پایان رسید.

این منبع به فرات‌نیوز گفت: «در این مدت بین کمیته عادی‌سازی فدراسیون فوتبال و کارلوس کی‌روش پرتغالی تماس گرفته شد. طبق این ابلاغیه، شرایط رسمی مورد توافق قرار گرفت و کی‌روش منتظر رسیدن قرارداد نهایی است تا آن را به امضا برساند.»او تأکید کرد که اگر قرارداد با همان شرایطی که در طول تماس‌های دوطرف در روزهای گذشته مورد توافق قرار گرفت، به دست سرمربی پرتغالی برسد، کی‌روش مستقیما و بدون تردید قرارداد را امضا می‌کند و به صورت رسمی به‌عنوان سرمربی جدید عراق معرفی می‌شود.

علاوه بر این، صفحات فوتبالی عراق در توییتر با انتشار اخباری به نقل از منابع رسمی حضور کی‌روش در سمت سرمربی تیم ملی این کشور را قطعی اعلام کردند. ظاهرا مذاکره‌ای که تقریبا از یک‌ماه پیش بین طرفین آغاز شده، فرجام خوشی داشته و درنهایت کی‌‎روش پذیرفته که هدایت تیم ملی عراق در مرحله مقدماتی جام جهانی را برعهده داشته باشد تا کار تازه در منطقه خاورمیانه را آغاز کند.صبح امروز رسانه‌های عراقی خبر دادند که قرارداد کی‌روش به مبلغ یک‌میلیون و ۷۰۰هزار دلار خواهد بود که ۵۰۰هزار دلار آن به صورت پیش‌پرداخت و مابقی به صورت دستمزد ماهیانه به او پرداخت می‌شود. هنوز درخصوص مدت زمان قرارداد کی‌روش خبر موثقی منتشر نشده ولی اینگونه به نظر می‌رسد که این قرارداد تا پایان مرحله مقدماتی جام جهانی خواهد بود.

کی‌روش بعد از ۷سال موفقیت‌آمیز در فوتبال ایران، به کلمبیا رفت و پس از اخراج از فوتبال این کشور به دلیل شکست در مسابقات مقدماتی جام جهانی، حالا اگر حضورش در عراق قطعی شود، باید مقابل ملی‌پوشان ایران چالش بزرگی را پیش ببرد.حضور کی‌روش روی نیمکت عراق به منزله داغ‌شدن رقابت در گروه اول مسابقات مقدماتی جام جهانی بین ایران و عراق خواهد بود؛ درحالی که ایران در مرحله مقدماتی عراق را با سرمربی پیشینش سرکو کاتانچ شکست داده است. از آنجایی که کی‌روش هنوز در فوتبال هواخواهان بسیاری دارد، یقینا اخبار فوتبال عراق در صورت حضور او با گرمای بیشتری دنبال خواهد شد.