تحقق سود ۲۱۴۴ ریالی برای هر سهم در شرکت سنگ آهن گهرزمین
تحقق سود ۲۱۴۴ ریالی برای هر سهم در شرکت سنگ آهن گهرزمین
ایران نیوز 24: شرکت سنگ آهن گهرزمین در ۳ ماهه منتهی به خرداد برای هر سهم ۲۱۴۴ ریال سود محقق کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سنگ آهن گهرزمین، این شرکت در دوره سه ماهه اول امسال با درآمد عملیاتی ۵۰۵۸.۶ میلیارد تومان و بهای تمام شده ۲۳۵۶ میلیارد تومان به ترتیب افزایش ۲۰۵ و ۱۸۶ درصدی نسبت به مدت مشابه قبل داشته است.همچنین مقدار فروش کگهر با رشد ۱۹ درصدی به ۴,۲۰۷,۴۸۰ تن رسیده است.سود ناخالص برابر ۲۷۰۲.۵ میلیارد تومان بوده که ۲۲۵ درصد بیشتر از بهار پارسال بوده است.سود عملیاتی به رقم ۲۵۳۶ میلیارد تومان رسیده که ۲۰۴ درصد بیشتر از مدت مشابه قبل است.

همچنین سود خالص با افزایش قابل توجه ۲۰۲ درصدی به ۲۶۳۷ میلیارد تومان رسیده و بدین ترتیب سود خالص به ازای هر سهم ۲۱۴.۴ تومان محقق شده است.شایان ذکر است کگهر در خردادماه ۲۱۱۲ میلیارد تومان درآمد داشته است که رکورد فروش ماهانه شرکت به شمار می رود و ۱۱ درصد بیشتر از ماه قبل و ۳۲ درصد بیشتر از میانگین ۵ ماهه شرکت بوده است.

.این شرکت در خردادماه بیش از ۸۲۲ هزار تن کلوخه و ۴۱۴ هزار تن کنسانتره سنگ آهن به فروش رسانده که به ترتیب افت ۲ درصدی و رشد ۴۴ درصدی نسبت به اردیبهشت داشته اند. یادآور می شود نرخ فروش کنسانتره سنگ آهن حدود ۷ درصد کمتر از ماه قبل و کلوخه حدود ۴۱ درصد بیشتر گزارش شده است