فرصت ۹۰ روزه کره و ژاپن برای پرداخت پول‌های ایران/ وزیر خارجه آمریکا لغو تحریم‌های ایران را امضا کرد
فرصت ۹۰ روزه کره و ژاپن برای پرداخت پول‌های ایران/ وزیر خارجه آمریکا لغو تحریم‌های ایران را امضا کرد

به گفته این منبع که از یونهاپ خواسته است نامش فاش نشود، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا لغو تحریم‌ها را امضا کرده و به ژاپن و کره جنوبی ۹۰ روز فرصت داده است تا معاملات خود را با ایران کامل کنند. این منبع آگاه گفت: آنتونی بلینکن ابتدا در ماه مارس (اسفند ۱۳۹۹) این معافیت […]

به گفته این منبع که از یونهاپ خواسته است نامش فاش نشود، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا لغو تحریم‌ها را امضا کرده و به ژاپن و کره جنوبی ۹۰ روز فرصت داده است تا معاملات خود را با ایران کامل کنند. این منبع آگاه گفت: آنتونی بلینکن ابتدا در ماه مارس (اسفند ۱۳۹۹) این معافیت را امضا و در ژوئن (خرداد ۱۴۰۰) به مدت ۹۰ روز آن را تمدید کرده بود.یونهاپ نوشت: این معافیت به ایران امکان می‌دهد بدهی‌های خود را به صادرکنندگان کره جنوبی و ژاپن که پیش از تحریم های ترامپ کالاهایی را به ایران صادر کرده بودند تسویه کند. گفته می‌شود حدود ۷ میلیارد دلار وجوه ایرانی در بانک‌های کره جنوبی مسدود است.

این منبع به یونهاپ گفت: بیشتر شرکت‌های کره جنوبی قبل از پایان ماه ژوئن پرداخت‌های خود را تسویه کردند اما برخی شرکت‌های ژاپنی قادر به انجام این کار نبودند و به همین دلیل ایالات متحده تمدید معافیت را امضا کرد. تقریبا ۴۰ شرکت کره جنوبی حدود ۱۰۰ میلیارد وون (۸۷ میلیون دلار) بدهی داشته‌اند.