افزایش سرمایه ۵برابری افق کوروش / ۴۷۰۰ریال سود نقدی به ازای هر سهم تقسیم کرد
افزایش سرمایه ۵برابری افق کوروش / ۴۷۰۰ریال سود نقدی به ازای هر سهم تقسیم کرد
ایران نیوز 24: مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش از رشد ۶۷ درصدی فروش خالص این شرکت خبر داد.‌

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، با حضور اعضای مجمع و ‌حضور ۹۱.۶۴ درصد سهامداران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سازمان مدیریت صنعتی برگزار و به صورت آنلاین نیز پخش ‌شد.‌ در این مجمع حسین صبوری مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش به گزارش عملکرد این شرکت پرداخت و اعلام کرد: فروش خالص این شرکت در سال ۹۸از ۹۱ میلیون و ۱۵۸ هزار ریال به ۱۵۲میلیون و ۵۹۲ هزار ریال در سال ۹۹ رسیده است.وی با اشاره به ارزش شرکت در بازار سرمایه گفت: ما توانستیم با توجه به وضعیت بد بورس خود را حفظ کنیم که این ارزش به ۲۱هزار و۹۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

همچنین این شرکت از لحاظ  جایگاه در کسب و کار یکی از بزرگ‌ترین و اولین فروشگاه های زنجیره ای کشور است که توانسته است رتبه ۳۵ را در بین صد شرکت برتر به دست آورد. وی افزود: افق کوروش سال گذشته  در روز ۷۶۰ هزار فاکتور صادر کرده  است که این موضوع افزایش تعداد خرید در روز را به همراه داشته است.مدیرعامل فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش با اشاره به ۴۶۰ شعبه در شهرهای مختلف گفت: در سال گذشته ۲۵۶۹ فروشگاه  افتتاح شده است که برنامه افزایش این شعبه ها را در سال جدید خواهیم داشت.

تمرکز استراتژیک و برنامه های توسعه ای در سال ۹۹

صبوری بیان داشت : سعی کردیم در زمینه فروش فعالیت های خود را گسترش دهیم چون بخش اصلی ار ما رشد فروش است.همچنین پالایش سبد کالا و تقویت زنجیره تامین که ستون فقرات فروشگاه های زنجیره ای است تقویت شده و تلاش ما محبوبیت کالا برای مشتریان و سودآوری برای شرکت است وی افزود : در زیرساخت های فناوری اطلاعات سرمایه گذاری خوبی انجام شده که رشد افق کوروش را تضمین خواهد کرد.

مدیرعامل افق در رابطه با مدیریت بحران کرونا گفت : سعی کردیم از این چالش به خوبی خروج کنیم که توانسته ایم فروش خوبی داشته باشیم به طوریکه کمبود کالا احساس نشد و حتی با توجه به تقاضای بالا شاهد نوسان قیمت نبودیم.وی افزود: در رابطه با مسئولیت های اجتماعی  قرار بر این شد سال گذشته یک درصد از سود خالص شرکت را به آن تعلق دهیم که از این مبلغ۵۰ درصد آن مورد استفاده قرار گرفت.صبوری ادامه داد: فروش خالص شرکت در سال ۹۹ از ۹هزار و ۱۱۶ میلیارد ریال به ۱۵ هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال رسیده که سبب رشد۶۷ درصد شده است همچنین در سود خالص از ۵۱۵ میلیارد ریال به ۱هزار و ۶۰۸ میلیارد ریال رسیده که افزایش ۲۱۲ درصدی در این بخش را داشته ایم.وی گفت : افزایش سرمایه شرکت از مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان به ۱۵۰۰ میلیارد تومان از محل تجدید ارزیابی دارایی در جریان می باشد.

استراتژی و برنامه های سال آتی۱۴۰۰

صبوری ، توسعه کانال های فروش،ارتقاء زیرساخت های فناوری اطلاعات، رشد توسعه نسبت به سال گذشته، مکانیزاسیون در حوزه انبارها، ارتقای توان نیروی انسانی را از برنامه‌های آتی در سال ۱۴۰۰ برشمرد.وی افزود: در سال ۹۸ تعداد فروشگاه های افق در سراسر کشور ۲۰۰۶ عدد بوده که در سال ۹۹ به ۲۵۶۹ رسیده و در سال ۱۴۰۰نیز به ۲۷۰۴ فروشگاه فعال رسیده استمدیرعامل افق کوروش در پاسخ به سوالات سهامداران اظهار داشت : فاصله ما با رقبایی همچون جانبو و … قابل توجه است.

 مشکلات در حوزه سرمایه گذاری به دلیل شرایط کلی اقتصادی وجود دارد. شرکت مطالعاتی را در خصوص توسعه در عرصه های بین المللی انجام داده است که امیدواریم به نتیجه برسد.وی با اشاره به تفاوت رقم روی کالاها چنین گفت:با توجه یه رشد ۵۰ درصدی در تورم  ما در حوزه فروش به طور متوسط و کلی در همه اقلام حدود ۲۰درصد افزایش داریم. چرا که قدرت خرید در روند صعودی تورم کاهش می یابد..در ادامه گزارش حسابرس قرائت شد و صورت‌های مالی با اکثریت آرا به تصویب رسید.  در پایان این مجمع به ازای هر سهم افق، ۴۷۰۰ ریال سود برای سهامداران تصویب شد.‌