گسترش فرهنگ بیمه‌های زندگی؛ هدف جدید بیمه تعاون
گسترش فرهنگ بیمه‌های زندگی؛ هدف جدید بیمه تعاون
ایران نیوز 24: مدیرعامل بیمه تعاون از ضرورت گسترش فرهنگ بیمه‌های زندگی و جبران عقب‌ماندگی صنعت بیمه در این رشته بیمه‌ای سخن گفت.

به گزارش روابط‌عمومی بیمه تعاون، یونس مظلومی، مدیرعامل شرکت درباره رشته بیمه‌های زندگی اظهارکرد: حدود هزار نماینده بیمه تعاون در کل کشور فعال هستند، که نسبت بالاتر آنها نمایندگی عمومی و فعال در زمینه فروش کلیه رشته‌های بیمه‌ای هستند و تعدادی نیز به صورت خاص در بخش بیمه‌های زندگی فعالیت می‌کنند.

او افزود: البته امروز بیمه زندگی بیمه تعاون (عمر و سرمایه‌گذاری) هدف جدیدی است که برای رسیدن به حداقل متوسط صنعت روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌ایم اما تمرکز انحصاری روی یک محصول نداریم.مدیرعامل بیمه تعاون در ادامه گفت: یکی از عقب‌ماندگی‌های ما در صنعت بیمه بحث گسترش نیافتن بیمه‌های زندگی در سطح جامعه است. البته خوشبختانه در ۱۰سال اخیر بیمه‌های زندگی رشد قابل قبولی داشته‌اند.

مظلومی تأکید کرد: بیمه‌های زندگی هم اکنون حیات و ممات فرد را تحت پوشش قرار می‌دهد به شکلی که فرد با خرید این بیمه‌نامه و پرداخت حق بیمه اگر در پایان قرارداد در قید حیات باشد مبلغ خوبی را که به عنوان سرمایه برایشان جمع‌آوری شده به صورت یکجا دریافت کرده و اگر بیمه شده در قید حیات نباشد و یا از کار افتاده باشد تمام سرمایه به خانواده او پرداخت می‌شود.او اضافه کرد: علاوه بر این بیمه زندگی بیمه تعاون، بیماری کرونا، آتش‌سوزی منزل و بیماری‌های خاص را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.

مدیرعامل بیمه تعاون ادامه داد: خوشبختانه استقبال از بیمه زندگی به عنوان یکی از محصولات بیمه تعاون خیلی خوب بوده و سودی که بیمه‌گزاران دریافت می‌کنند و همچنین پوشش‌های این بیمه باعث استقبال خوبی از سوی بیمه‌گزاران شده است. در طی این سال‌ها ما سالانه به صورت میانگین بیش از ۲۳درصد سود پرداخت کردیم که بالاتر از سود بانک‌ها است و افراد ضمن آنکه هر سال این سود را از ما می‌گیرند شامل پوشش‌های بیمه‌ای نیز هستند.