حمایت تسهیلاتی بانک مسکن از سازندگان حرفه‌ای
حمایت تسهیلاتی بانک مسکن از سازندگان حرفه‌ای
ایران نیوز 24: سازندگان حرفه‌ای با ارائه مدارک معتبر از تسهیلات ویژه حمایتی بانک مسکن در تکمیل پروژه‌های ساختمانی برخوردار می‌شوند.

بانک مسکن یکی از مهم‌ترین اجزای سبد تسهیلاتی پیش‌بینی شده برای سال جاری را پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی ویژه سازندگان حرفه‌ای تعیین کرده تا از طریق آن چرخه صنعت ساخت و ساز به گردش درآید.به همین منظور بانک مسکن برای فعالان حوزه ساخت وساز مبتنی بر شناسایی و طبقه‌بندی که برای سازندگان و انبوه‌سازان در دست انجام است، سقف مشخص برای پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی پیش‌بینی و تدارک دیده است.

از میان طبقه‌بندی سازندگان مختلف، یک گروه سازندگان حرفه‌ای نام‌گذاری و شناخته که با توجه به شرایط و سوابقی که در بخش تولید و عرضه مسکن دارند شرایط پرداخت تسهیلات برای آنها متفاوت است، به این معنا که سقف‌هایی که به صورت عام برای پرداخت تسهیلات ساخت در نظر گرفته شده است، برای این گروه تا ۵۰درصد قابل افزایش است. در حال حاضر سقف تسهیلات ریالی مشارکت مدنی برای سازندگان حرفه‌ای معادل ۴۵۰میلیون تومان است که در صورت دارابودن شرایط موردنیاز، سقف تسهیلات تا ۵۰درصد بابت هر واحد مسکونی می‌تواند افزایش پیدا کند. البته این میزان افزایش ریالی تسهیلات فقط مختص سازندگان حرفه‌ای است.