شهردارى منطقه ٢ گواهینامه استقرار نظام مدیریت محیط زیست دریافت کرد
شهردارى منطقه ٢ گواهینامه استقرار نظام مدیریت محیط زیست دریافت کرد
ایران نیوز 24: شهردارى منطقه ٢ در سال1400 گواهینامه بین المللی ایزو 14001 استقرار نظام مدیریت محیط زیست را اخذ کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، شینا انصاری، مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران،در این مراسم که با حضور معاونین و مدیران شهرداری منطقه۲ برگزار شد گفت: ارائه یک چارچوب برای حفاظت از محیط زیست و واکنش در برابر تغییرات زیست محیطی در تعادل با نیازهای اجتماعی -اقتصادی از جمله اهداف این استاندارد بین المللی است.
وی گفت: این استاندارد الزاماتی را مشخص می کند تا سازمان بتواند به نتایج مطلوب که برای سیستم مدیریت زیست محیطی اش تعیین میکند دست یابد.
انصاری افزود: اخذ گواهینامه استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱:۲۰۱۵ توسط مناطق ۲٢گانه آغاز راهی برای بهبود مستمر فرایندهای اجرایی است و پیاده سازی این نظام کاهش آسیب های محیط زیستی را در پایتخت به دنبال دارد .
جعفر میرزایی، سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه در این مراسم با تاکید براینکه رعایت اصول زیست محیطی بایدهمزمان با فعالیت های اجرایی و عمرانی مورد توجه قرار بگیرد، افزود:با پیاده سازی طرح های اجرایی تدوین شده و اقدامات ویژه، خوشبختانه منطقه ۲موفق به پیاده‌سازی جدیدترین نسخه نظام مدیریت محیط زیست “۱۴۰۰۱:۲۰۱۵ ISO” شده است. وی حفظ و ارتقای استانداردهای زیست محیطی برای دستیابی به توسعه پایدار را امری ضروری برشمرد گفت: نگهداشت این نظام مدیریتی بسیار مهم تر از استقرار آن است و تحقق این امر مستلزم اهتمام ویژه در پایش مستمر و رفع عدم انطباق ها است.