کشف بقایای کرگدن عظیم الجثه ۲۲ میلیون ساله‌ در چین + تصاویر
کشف بقایای کرگدن عظیم الجثه ۲۲ میلیون ساله‌ در چین + تصاویر
ایران نیوز 24: دانشمندان چینی در جدیدترین تحقیقات خود از کشف فسیل غول پیکرترین کرگدن دنیا که ۲۲ میلیون سال قدمت دارد، خبر دادند.

طبق مطالعه جدیدی که منتشر شده است، دانشمندان چینی بقایای دو کرگدن عظیم الجثه را با قدمت ۲۲ میلیون ساله در استان “گانسو” چین کشف کردند. پایگاه خبری “NBC” در این باره نوشت، طبق گفته دانشمندان این کرگدن‌های عظیم الجثه حدود ۲۰ فوت ارتفاع داشته و همچنین بیش از ۲۰ تن وزن داشتند و این باعث می‌شود که آنها بزرگتر از پستانداران و بزرگترین پستاندار زمینی باشند که تاکنون زندگی کرده‌اند.فسیل‌های جدید در ماه مه سال ۲۰۱۵ در منطقه “Linxia” در استان “گانسو” در شمال غربی چین پیدا شدند؛ یک فسیل از جمجمه، استخوان فک و دندان‌ها و مهره اطلس – جایی که سر به ستون فقرات متصل می‌شود – تشکیل شده است در حالی که دیگری از سه مهره تشکیل شده است.

دانشمندان از این بقایا حیوانات باستانی را بازسازی کرده‌اند و طبق تحقیقات منتشر شده در مجله “ارتباطات زیست شناسی”، آنها به اندازه کافی تفاوت در اسکلت خود دارند تا آنها را به عنوان یک گونه جدید طبقه بندی کنند.دانشمندان این حیوانات را “Paraceratherium linxiaense” لقب داده‌اند؛ نخستین نام از گروه گسترده‌تری از کرگدن‌های غول پیکر و دومین نام از منطقه‌ای است که در آن پیدا شده‌اند.

طبق تحقیقات انجام شده هیچ یک از کرگدن‌های غول پیکر دارای شاخ در بینی خود نبودند؛ گرچه آنها اجداد کرگدن‌های مدرن هستند. “تائو دنگ”، مدیر “انستیتوی دیرینه شناسی” در آکادمی علوم چین در پکن توضیح داد که منطقه “لینگشیا” از دهه ۱۹۵۰ به بعد با فسیل معروف بوده است و بقایای حیوانات زیادی در این منطقه کشف شده است.