معرفی «برند قشم» با افزایش کیفیت تولیدات جزیره
معرفی «برند قشم» با افزایش کیفیت تولیدات جزیره
ایران نیوز 24: رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با رفع مشکلات و حمایت از تولیدکنندگان، استانداردسازی و افزایش کیفیت محصولات تولیدشده در منطقه، می‌توانیم به معرفی بهتر "برند قشم" بپردازیم.

علی درویش پور در دیدار با جمعی از فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان مستقر در شهرک‌های صنعتی طولا و فجر قشم، اظهار کرد: با رونق تولید، ایجاد اشتغال پاید و بهبود وضعیت اقتصاد منطقه شاهد افزایش کیفیت زندگی ساکنان جزیره خواهیم بود.وی با اشاره به اهمیت حمایت از تولیدکنندگان باهدف تحقق شعار سال، افزود: انتخاب شعار امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» نشان‌دهنده توجه ایشان به اهمیت تولید و حمایت از آن و همچنین نقش پررنگ تولیدکنندگان در ایجاد رونق اقتصادی کشور و حل مشکلات معیشتی مردم است. تمام بخش‌های سازمان منطقه آزاد قشم نیز در همین راستا به مأموریت خود جهت حمایت از تولیدکنندگان می‌پردازد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بیان کرد: با حذف فرآیندهای اضافی و پاسخ به نیازهای فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان در کوتاه‌ترین زمان ممکن باید از سرگردانی سرمایه‌گذاران و کارآفرینان جلوگیری کرد.به گفته درویش پور؛ در آینده نزدیک و با همکاری بخش‌های مختلف سازمان منطقه آزاد قشم جهت ساماندهی وضعیت شهرک‌های صنعتی و رفع مشکلات فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان مستقر در این شهرک‌ها انجام می‌شود.

وی بابیان اینکه رویکرد اصلی ما حمایت از تولیدکنندگان و صنعتگران است، گفت: تکریم فعالان عرصه تولید و کارآفرینان می‌تواند به پویایی فضای تولید و فعالیت اقتصادی در شهرک‌های صنعتی و همچنین ایجاد انگیزه برای تولیدکنندگان کمک کند.مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: امروزه جامعه‌ای رشد پیدا می‌کند که فضای کسب‌وکار و تولید در آن رونق پیداکرده و به جایگاه اصلی خود رسیده باشد.

درویش پور با اشاره به اهمیت نوآوری و خلاقیت در واحدهای صنعتی جهت پیشرفت و رونق تولید، افزود: در دنیای امروز سازمان‌ها و واحدهای تولیدکننده‌ای موفق هستند که در عرصه رقابت با استفاده از خلاقیت، نوآوری و بهره گرفتن از توانمندی نیروهای انسانی متخصص پیشتاز باشند.وی در پایان کیفیت محصولات تولیدشده در منطقه آزاد قشم جهت حضور در بازارهای داخلی و صادراتی را دارای اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: با رفع مشکلات و حمایت از تولیدکنندگان، استانداردسازی و افزایش کیفیت محصولات تولیدشده در منطقه، می‌توانیم به معرفی بهتر “برند قشم” بپردازیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین در جلسه با کارکنان مدیریت صنعت، معدن و تسهیل تولید این سازمان، گفت: هراندازه کسب‌وکارها و فعالیت واحدهای تولیدی در جزیره قشم رونق پیدا کند، شاهد رشد اقتصادی، توسعه بیشتر و همچنین افزایش کیفیت زندگی ساکنان منطقه خواهیم بود.درویش پور ادامه داد: باید از شیوه‌های سنتی و فرآیندهای اضافی فاصله گرفته و با برنامه‌ریزی صحیح جهت هدایت سرمایه‌گذاران در حوزه‌های مختلف که برای رفع نیازهای جزیره و حضور در بازارهای صادراتی اهمیت دارند، به فعالیت بپردازیم.

وی اضافه کرد: گردآوری آمار و اطلاعات دقیق با ایجاد تصویری واقعی از شرایط موجود در واحدهای تولیدی فعال و شهرک‌های صنعتی به شناخت ظرفیت‌ها و نیازهای منطقه کمک شایانی می‌کند.مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین ایجاد ارتباط خوب میان صنعت و دانشگاه جهت رفع نیازهای موجود در بخش نیروی انسانی متخصص را یکی از برنامه‌های دارای اهمیت دانست. درویش پور در پایان خاطرنشان کرد: ایجاد رونق اقتصادی و کمک به اقتصاد ملی یکی از مأموریت‌های اصلی منطقه آزاد قشم است و با تکریم سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان می‌توانیم برای فعالین اقتصادی ایجاد انگیزه کنیم.