اجرای طرح پاکسازی جنگل کارا در دره درکه
اجرای طرح پاکسازی جنگل کارا در دره درکه
ایران نیوز 24: سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 2 تهران گفت: به منظور حفاظت از حریم باغات درکه ،طرح پاکسازی جنگل کارا انجام شد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲،جعفر میرزایی با اعلام این خبرگفت: حفاظ ت از باغات حریم منطقه و جلوگیری از تخریب محیط زیست از رویکرد و اهداف مدیریت شهری منطقه است، بر همین اساس شهرداری منطقه دو،طرح پاکسازی جنگل کارا را دردستور کار قرار داد.وی افزود: جنگل کارا در مسیر دره درکه قراردارد و کوهنوردانی که در مسیر به سمت پلنگ‌چال کوه‌پیمایی می‌کنند احساس پیاده روی در یک جنگل در مقیاس کوچک را دراین مکان تجربه می کنند .
وی افزود:پاکسازی و نظافت دو هکتاراز مسیر جنگل کارا ،بازپیرایی فضای سبز ،ترمیم پوسته درختان با هدف پیشگیری از نفوذ آفات به تنه درختان، حذف تنه جوش و پاجوش ۱۵۰اصله درختان جنگل بخشی از اقدامات اجرایی دراین محدوده است. میرزایی در پایان با تاکید براینکه رها کردن زباله‌های پلاستیکی و دیگر زباله‌ها در طبیعت علاوه بر مشکلات زیست محیطی موجب زشت شدن طبیعت می شود افزود:امید است با در نظر گرفتن شعار “تهران شهری برای همه” و رعایت اصول بهداشتی بتوانیم از محیط زیست حفاظت کنیم.