پرتره معرق “آقای بازیگر” به خانه موزه انتظامی هدیه شد
پرتره معرق “آقای بازیگر” به خانه موزه انتظامی هدیه شد
ایران نیوز 24: معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک در سالروز تولد زنده یاد استاد عزت الله انتظامی، پرتره معرق این استاد ارجمند را به موزه زنده یاد انتظامی اهداء کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید عباس سجادی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه گفت: یکی از وظایف ما ارج نهادن به مقام هنرمندان و فرهیختگان و زنده نگه داشتن یاد و خاطره این عزیزان است، به همین‌ منظور همزمان با سالروز تولد زنده یاد استاد عزت الله انتظامی، تابلو پرتره معرق ایشان که با چوب های طبیعی، توسط استاد محسن کاوه در سال ۱۳۸۵ ساخته و در همان سال به عنوان اثر برگزیده کشورانتخاب شده بود، به موزه استاد انتظامی تقدیم شد.

وی افزود: این اثر در سال ۱۳۸۹ در نمایشگاه نگاره های چوبی با حضور استاد انتظامی پرده برداری شد و مورد تحسین فراوان ایشان قرار گرفت که هم اکنون معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک آن را خریداری و به خانه موزه انتظامی هدیه نمود.

شکرخدا گودرزی مدیر خانه موزه انتظامی نیز ضمن تشکر از این اقدام فرهنگی شهرداری منطقه، به معرفی این خانه موزه پرداخت و گفت: این مکان فرهنگی با مساحتی معادل ۴۵۱ مترمربع و زیربنای ۵۳۸ مترمربع دارای بخش های مختلفی نظیر منزل استاد، سالن نمایش، اتاق آینه، تماشاخانه، گالری، تابلوی ثبت امضاء و یادگاری ویژه هنرمندان صاحب نام، کافی شاپ “آقای بازیگر” است.

وی از شهروندان درخواست کرد که پس از اتمام تعطیلی موزه ها به علت ویروس کرونا، برای بازدید از موزه به نشانی قیطریه، بلوار اندرزگو، روبروی بلوار کاوه، کوچه احمدی، پلاک ۲۸ با شماره تماس ۲۲۳۹۰۲۵۹ مراجعه نمایند. گفتنی است در این مراسم معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک از استاد محسن کاوه که دارای درجه یک هنری در رشته معرق و هنرمند برگزیده این اثر است تقدیر کرد.