ستاره‌های در آستانه جدایی از پرسپولیس
ستاره‌های در آستانه جدایی از پرسپولیس
ایران نیوز 24: در حالیکه هنوز چند هفته به پایان لیگ برتر باقی مانده ولی شایعات و البته فعالیت‌های نقل و انتقالاتی بعضی از تیم‌ها آغاز شده و تیم‌های مدعی از همین حالا مشغول برنامه ریزی برای نقل و انتقالات تابستانی هستند،در پرسپولیس با توجه به کیفیت خوب این تیم و هماهنگی که بین بازیکنان این تیم طی سال های اخیر شکل گرفته یحیی گل محمدی قصد تغییرات زیادی ندارد و طبق گفته خودش قصد دارد اکثر نفرات حال حاضر تیمش را برای فصل آینده حفظ کند.

البته که سرخ پوشان می خواهند تیمشان را برای حضور پرقدرت در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا آماده کنند و در این راه حتما چند بازیکن به ترکیب این تیم اضافه خواهد شد. با این حال با توجه به اتمام قرارداد چند مهره کلیدی پرسپولیس اولویت مدیران این تیم برای فصل آینده حفظ این نفرات است. در این گزارش آخرین وضعیت نقل و انتقالاتی سرخ پوشان را می خوانید.

تنها خارجی سرخ ها رفتنی است

بوژیدار رادوشویچ گلر کروات پرسپولیس بعد از رفتن بشار رسن حالا تنها خارجی لیست پرسپولیس به حساب می آید. رادو طلب زیادی از باشگاه پرسپولیس دارد چندین بار آن ها را تهدید به فسخ قرارداد و شکایت به فیفا کرده است.گلر کروات چندی پیش برای تعطیلات راهی کشورش شد ولی دیگر به ایران بازنگشت.رادو اصلا از شرایطش راضی نیست و مدیران پرسپولیس را تهدید به فسخ قرارداد و شکایت به فیفا کرده و هنوز معلوم نیست برای ادامه لیگ به ایران برگردد یا خیر. هرچند رادو دو سال دیگر هم با پرسپولیس قرارداد دارد ولی آنطور که مشخص است با ادامه این روند حتی اگر رادو به ایران بازگردد در پایان فصل جدا خواهد شد. از همین رو کادر فنی سرخ پوشان از همین حالا به دنبال خرید یک ذخیره مطمئن برای حامد لک هستند.

کمال به توافق نزدیک است

قرارداد کمال کامیابی نیا در پایان این فصل به اتمام می‌رسد و این بازیکن برای ادامه فعالیت در جمع سرخپوشان نیاز به تمدید قرارداد دارد با این حال او نیز مانند چند بازیکن دیگر که قراردادشان در این فصل به اتمام می‌رسد هنوز توافقی با مدیران پرسپولیس انجام نداده اما این طور به نظر می رسد که کمال بدش نمی آید در جمع پرسپولیسی‌ها باقی بماند و فوتبالش را در پرسپولیس به اتمام برساند.البته در این میان حرف و حدیث‌های زیادی به گوش می رسد مبنی بر اینکه کمال با یک پیشنهاد خوب از تیمی شهرستانی مواجه شده و اگر مدیران پرسپولیس دیر اقدام کنند امکان دارد کمال را از دست بدهند. با این حال کمال که به تازگی دوباره ملی پوش شده علاقه دارد فوتبالش را در پرسپولیس ادامه دهد و آنطور که مشخص است هافبک دفاعی سرخ پوشان به تمدید قرارداد با این تیم نزدیک است.

راضی کردن احمد نور یک فرمول دارد

یکی از بازیکنانی که در پایان فصل بازیکن آزاد خواهد شد احمد نوراللهی ستاره تاثیر گذار پرسپولیس است. احمد انقدر به لحاظ فنی و اخلاقی خوب است که هر تیمی در لیگ برتر آرزوی داشتن چنین بازیکنی را دارد.شماره هشت سرخ ها که مدتی است به بازیکن فیکس تیم ملی تبدیل شده مهره ثابت یحیی در میانه میدان است. یحیی هم که به خوبی از اهمیت حضور این بازیکن در تیمش باخبر است نام او را در صدر بازیکنان تمدیدی قرار داد و مدیران باشگاه مامور مذاکره با این ستاره شدند.

احمد قبل از سفر پرسپولیس به هند چند بار با مدیران این باشگاه پای میز مذاکره نشست و دو طرف پیشنهادات خود را ارائه کردند. با وجود داشتن پیشنهاد بسیار خوب از قطر، خود نوراللهی علاقه دارد در پرسپولیس بماند ولی این اتفاق درحالی می افتد که باشگاه پیشنهاد مالی احمد را قبول کند. به قول معروف راضی کردن و نگه داشتن نوراللهی یک فرمول دارد و آن پذیرفتن پیشنهاد مالی این بازیکن است.احمد نور و ماجرای تمدید قراردادش به بزرگترین نگرانی پرسپولیسی‌ها تبدیل شده چون آن‌ها اصلا نمی خواهند این بازیکن را از دست بدهند.

امیری ؛ یک امضا تا تمدید

بدون شک یکی از بهترین و بی حاشیه ترین بازیکنان چند فصل اخیر فوتبال ایران وحید امیری است. بازیکنی که همواره درخدمت تیم است و هر مربی آرزوی داشتن چنین بازیکنی را دارد.وحید که در پرسپولیس و تیم ملی مهره ای تاثیرگذار به حساب می آید قراردادش در پایان فصل به پایان می‌رسد از همین رو مدیران پرسپولیس از چند وقت گذشته مذاکرات خود را برای تمدید قرارداد با این بازیکن آغاز کردند.یحیی گل محمدی هم که به خوبی از اهمییت حضور امیری در تیمش باخبر است اسم او را در صدر لیست تمدیدی‌ها قرار داد و به مدیران پرسپولیس اعلام کرد هرطور شده قرارداد وحید را تمدید کنند.شنیده‌ها حاکی از آن است که ستاره خوش اخلاق فوتبال تیم ملی و پرسپولیس برای تمدید قرارداد با مدیران پرسپولیس به توافق اولیه رسیده و تنها یک امضا تا رسمی شدن تمدید قرارداد این بازیکن باقی مانده است.

شیری و عالیشاه به زودی مذاکره می کنند

مهدی شیری و امید عالیشاه هم دو بازیکنی هستند که در پایان فصل بازیکن آزاد خواهند شد. این دو بازیکن برای فصل بعد در لیست یحیی گل محمدی قرار دارند و باشگاه هم از آن ها دعوت کرده تا برای مذاکره جهت تمدید قرارداد به ساختمان باشگاه پرسپولیس بروند. قرار است طی روزهای آینده مهدی و امید مذاکرات خود را برای تمدید قرارداد با پرسپولیس آغاز کنند تا تکلیفشان برای فصل بعد مشخص شود.

با جدایی کنعانی، اولویت یحیی خط دفاعی است

هرچند سیدجلال حسینی یکی از بهترین‌های پرسپولیس در این فصل بود و توانست در کنار عملکرد دفاعی موفق چند گل بسیار حساس را در بازی‌های لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا به ثمر برساند اما کادر فنی پرسپولیس معتقد است کاپیتان پرافتخار قرمزها باید در بعضی از بازی‌های پرسپولیس استراحت کند و فقط در دیدارهای مهم به میدان برود.قرارداد زوج سید جلال در خط دفاعی یعنی محمدحسین کنعانی‌زادگان مدافع ملی‌پوش پرسپولیس در پایان فصل به اتمام می‌رسد و به نظر می رسد این بازیکن با جدایی از جمع سرخ‌پوشان راهی لیگ ستارگان قطر خواهد شد. به این ترتیب اولویت یحیی گل محمدی در نقل و انتقالات تابستانی خرید مدافع میانی خواهد بود همچنین سرمربی سرخ پوشان قصد دارد برای فصل بعد به غیر از مدافع وسط، یک دفاع چپ هم به خدمت بگیرد.

همه خریدهای پارسال قرارداد دارند جز یک نفر

پرسپولیس در تابستان گذشته و همچنین نقل و انتقالات نیم فصل ١٠ بازیکن به نام های حامد لک، سعید آقایی، میلاد سرلک، احسان پهلوان، مهدی مهدی خانی، محمد شریفی، عیسی آل کثیر، مهدی ترابی، شهریار مغانلو و فرشاد فرجی را به خدمت گرفت.نکته امیدوار کننده برای کادر فنی و هواداران پرسپولیس این است که ٩ نفر از این بازیکنان برای فصل بعد قرارداد دارند و تنها شهریار مغانلو است که قراردادش در پایان فصل به پایان می رسد.شهریار که به صورت قرضی از لیگ پرتغال به پرسپولیس آمد عملکرد خوبی تا اینجا به نمایش گذاشت و یحیی هم دوست دارد برای فصل بعد مغانلو را حفظ کند. با این حال برای تمدید قرارداد شهریار، مدیران پرسپولیس باید رضایت باشگاه سانتاکلارا را جلب کنند.