پیام هولناک روسیه به غرب؛ ساخت اولین ناو جنگی با قابلیت مخفی شوندگی مجهز به موشک‌های کروز
پیام هولناک روسیه به غرب؛ ساخت اولین ناو جنگی با قابلیت مخفی شوندگی مجهز به موشک‌های کروز
ایران نیوز 24: روسیه در حال ساخت اولین ناو جنگی با قابلیت مخفی شوندگی مجهز به موشک‌های کروز و قادر به از بین بردن زیردریایی است. این پیامی هولناک برای غرب خواهد بود. راین ناو جنگی قابلیت رهگیری زیردریایی‌ها و از بین بردن آن را دارد. انتظار می‌رود این ناو سال آینده در ناوگان نیروی دریایی روسیه قرار گیرد.

خبرگزاری “ریانووستی” خبر داده که این ناو جنگی مجهز به موشک‌های کروز، موشک‌های ضدهوایی و قادر به جستجو و از بین بردن زیردریایی‌ها خواهد بود.روسیه پیش‌تر از فناوری مخفی شوندگی و دور ماندن از دید رادار در برخی از ناو‌های نیروی دریایی خود استفاده کرده بود با این وجود، انتظار می‌رود “عطارد” اولین ناو کاملا مخفی شونده باشد.در سال ۲۰۱۳ میلادی، روزنامه ایزوستیا روسیه به نقل از منبعی نظامی خبر داده بود این ناو بسیار گران است و ۱۷۵ میلیون پوند ارزش دارد.

محدوده‌ای که این ناو قادر به پیمودن آن است ۸۰۴۶ کیلومتر ذکر شده است. این ناو با سرعت ۵۵ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند و وزنی ۳۴۰۰ تنی دارد. این ناو ظرفیت جای دادن ۸۰ خدمه را در خود دارد. طول این ناو ۱۰۹ متر است و مجهز به موشک‌های کروز و موشک‌های زمین به هوا است.

روسیه در سالیان اخیر سرمایه گذاری زیادی بر روی نیروی دریایی خود انجام داده است و بخشی از آن به دلیل فشار “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهوری روسیه برای ایجاد تغییرات گسترده در نیرو‌های مسلح روسیه به دلیل مقابله با تحریم‌های غرب بوده است. اکنون روابط سیاسی روسیه با غرب از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱ به این سو در بدترین وضعیت قرار دارد.