تفاهم‌نامه‌های پتروشیمی خوزستان در نمایشگاه توانمندسازی مشاغل، وارد فاز اجرایی شد
تفاهم‌نامه‌های پتروشیمی خوزستان در نمایشگاه توانمندسازی مشاغل، وارد فاز اجرایی شد
ایران نیوز24: مدیر عامل پتروشیمی خوزستان با اشاره به استقبال بسیار خوب صورت گرفته از برگزاری اولین نمایشگاه توانمندسازی و حمایت از شرکت‌های منطقه در تامین نیازهای شرکت‌های پتروشیمی ماهشهر، از انعقاد تفاهم‌نامه‌های جدید این پتروشیمی با شرکت‌های توانمندی که در این نمایشگاه شناسایی شدند، خبر داد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه، رضا صالح احمدی، گفت: نمایشگاه توانمندسازی شرکت‌های منطقه ماهشهر با هدف ارتقا سطح کیفی و کمی شرکت‌های بومی شهرستان در تامین نیازهای صنعت پتروشیمی و به‌عنوان یکی از اقدامات شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و شرکت‌های تابعه در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی برپا شد، حقیفتا کار نوآورانه‌ای بود و مشابه نمایشگاه حمایت از تولید داخل که در کیش برگزار شده بود.
وی تصریح کرد: سال‌هاست ماهشهر و بندرامام (ره)، مهدصنعت پتروشیمی است و توانمندکردن شرکت‌های بومی هم باعث ایجاد اشتغال می‌شود، هم ارتباط پتروشیمی را با شهرستان تقویت می‌کند و هم امنیت را به ارمغان می‌آورد.
مدیرعامل پتروشیمی خوزستان ادامه داد: حقیقتا این‌کار بسیار خلاقانه بود. سه رکن اصلی حمایت از تولید اعم از متقاضی که شرکت‌های پتروشیمی بودند، تامین کنندگان کالا و خدمات و هم بانک‌ها برای تامین مالی حضور داشتند که در دیگر نمایشگاه‌ها کمتر این مسئله دیده می‌شود.
صالح احمدی با بیان اینکه پتروشیمی خوزستان با تیم کامل مدیریتی، فنی و بازرگانی و مالی در ۳روز نمایشگاه شرکت کرد و این تیم از سایر غرفه‌های حاضر در نمایشگاه هم بازدید کرد، اظهار داشت: استقبال بسیار خوبی از نمایشگاه انجام شده بود و غرفه‌داران از برپایی این نمایشگاه بسیار خوشحال و خرسند بودند و مشتاقانه پذیرای بازدیدکنندگان بودند.
وی افزود: پتروشیمی خوزستان، در این نمایشگاه چهار تفاهم‌نامه در زمینه تامین پالت‌های حمل محصول، ساخت مبدل‌های حرارتی که پیش‌تر از این توسط یک شرکت اروپایی ساخته شده بود، تهیه لباس کار و تولید کیسه‌های بسته‌بندی محصول امضا کرد و هیچکدام از این تفاهم‌نامه‌ها، جنبه نمایشی و تبلیغاتی نداشته و هم اکنون همه آن‌ها وارد فاز اجرایی شده‌اند.
مدیرعامل پتروشیمی خوزستان همچنین گفت: شرکت‌های توانمندی در زمینه ساخت قطعات در نمایشگاه حضور داشتند که انشالله به سرعت با آنها نیز تفاهم‌نامه همکاری امضا خواهد شد.
وی با بیان اینکه حقیقتا تعداد و سطح مشارکت شرکت‌های منطقه و استقبال از این‌ نمایشگاه از حد تصورم بسیار بالاتر بود، تصریح کرد: مطمئنا اگر برپایی این نمایشگاه، تداوم داشته باشد، سال به سال شاهد توانمندتر شدن هرچه بیشتر شرکت‌های منطقه خواهیم بود.