بهینه سازی شبکه آبرسانی فضای سبز در منطقه شمال پایتخت
بهینه سازی شبکه آبرسانی فضای سبز در منطقه شمال پایتخت
ایران نیوز 24:سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 2 از توسعه و تقویت شبکه آبیاری فضای سبز بزرگراه ها و بوستان های منطقه خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲، جعفر میرزائی، با اشاره به سیاست های مدیریت منطقه در مدیریت مصرف انرژی گفت: با توجه به آغاز فصل گرما و نیاز شدید آبرسانی فضاهای سبز به ویژه درختچه ها و درختان به صورت چندین مرتبه در روز،طرح توسعه شبکه آبرسانی فضاهای سبز شهری منطقه با هدف مدیریت مصرف انرژی و صرفه جویی در مصرف آب ، کاهش هزینه های نیروی انسانی و حفظ و نگهداری بهینه فضای در دستور کار قرار گرفت.
وی با اشاره به برنامه های منطقه در حذف شیوه های سنتی آبیاری فضای سبز گفت: ایجاد خطوط آبرسانی و همچنین احداث تصفیه خانه آبهای سطحی از جمله اقدامات اجرایی منطقه در صرفه جویی آب است که با اقدامات صورت گرفته، مصرف آب کاهش می یابد.
سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه افزود:این طرح در بزرگراه های هاشمی رفسنجانی، یادگار امام(ره)، خیابان کوهستان، پارک گلگشت، پارک پامچال، خیابان حافظی ، پاکنژاد، جنگلکاری های خیابان مینا واقع در بلوار مرزداران و …اجرا شد. وی در پایان استفاده از پساب تصفیه خانه آبهای سطحی بزرگراه چمران را از دیگر روش های صرفه جویی و کاهش هزینه برشمرد.