میزان رأی نامزدها در نخستین نظرسنجی ایسپا پس از اعلام تأیید صلاحیت‌ها+ تصویر
میزان رأی نامزدها در نخستین نظرسنجی ایسپا پس از اعلام تأیید صلاحیت‌ها+ تصویر
ایران نیوز 24: مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) میزان رأی پاسخگویان به نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ را بر حسب کسانی که قطعا و به احتمال زیاد در انتخابات شرکت می‌کنند، اعلام کرد.

مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) موج هفتم نظرسنجی انتخابات ریاست‌جمهوری را با جامعه آماری افراد بالای ۱۸ سال کل کشور از طریق مصاحبه تلفنی در تاریخ پنجم و ششم خرداد ۱۴۰۰ اجرا ونتایج آن را اعلام کرد.طبق گزارش این مرکز، از کسانی که تمایل به شرکت در انتخابات دارند پرسیده شده است «اجازه دهید اسامی همه نامزدهای نهایی را بخوانم و شما بفرمایید در صورت شرکت در انتخابات به کدام یک رأی خواهید داد»؟

از میان افرادی که گفته‌اند قطعا یا احتمالا در انتخابات شرکت خواهند کرد، ۴۳.۹درصد ابراهیم رئیسی، ۳.۷درصد محسن رضایی، ۱.۸درصد سعید جلیلی، ۱.۰درصد امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، ۱.۰درصد عبدالناصر همتی، ۰.۴درصد محسن مهرعلیزاده و ۰.۲درصد علیرضا زاکانی را برگزیده‌اند. ۴۸درصد از افرادی که تصمیم دارند به طور قطع یا به احتمال زیاد در انتخابات شرکت کنند هنوز از بین افراد حاضر در فهرست نمی‌دانند به کدام گزینه رأی خواهند داد و هیچ کدام را انتخاب نکرده‌اند.