پیشنهاد وسوسه انگیز برای کریم باقری/ رقم قرارداد؛ ۴ برابر پرسپولیس!
پیشنهاد وسوسه انگیز برای کریم باقری/ رقم قرارداد؛ ۴ برابر پرسپولیس!
ایران نیوز 24: کریم باقری در تازه ترین مصاحبه خودش گفته: «من دنبال سرمربیگری نیستم و به این قضیه فکر نمی‌کنم. سرمربیگری کار سختی است و وقتی یک نفر می‌پذیرد که چنین پُستی را قبول کند باید از هر لحاظ آمادگی‌اش را داشته باشد. باشگاه و دوستان هم لطف دارند که می‌گویند کنار تیم باشم و همیشه هم تلاش می‌کنم تا وظایف خودم را انجام دهم. من در این سال‌ها با مربیان مختلفی کار کردم و سعی کردم وظایفم را انجام دهم.

مربیگری با بازیگری فرق دارد، وقتی اسم من کمک مربی است این برایم عار نیست که فلان کار را انجام دهم چون کمک به سرمربی و کمک به تیمم یک موضوع مهم است و باید اندازه خودم کاری کنم که کار سرمربی هم راحت باشد. اگر فردا به من بگویند از پرسپولیس برو ناراحت نمی‌شوم  و به عنوان یک هوادار تیم را تشویق می‌کنم، هیچ وقت هم دنبال پُست و مقام نبودم.»شاید برای برخی ها با خواندن صحبت های کریم باقری این سئوال پیش بیاید که آیا او پیشنهادی هم برای سرمربیگری داشته و رد کرده است؟

جواب مثبت است. قبل از شروع فصل جاری یک تیم پولدار صنعتی پیشنهاد وسوسه انگیزی به کریم باقری ارائه داد. این پیشنهاد از لحاظ مالی حداقل ۴ برابر قرارداد با پرسپولیس بود اما آقا کریم با صراحت آن را رد کرد.پیش از آن تراکتور تبریز تیم زادگاه باقری هم پیشنهادی از طریق دوستان مشترک به این اسطوره فوتبال ایران داده بود که باز مربی پرسپولیس نپذیرفته بود اما شاید مهم ترین پیشنهادی که کریم باقری تاکنون رد کرده باشد جانشینی برانکو ایوانکوویچ پس از جدایی این مربی موفق کروات بود. باقری در آن مقطع مصاحبه و تأکید کرد صلاحیت سرمربیگری پرسپولیس را ندارد!

صحبتی که واکنش محمد مایلی کهن را این چنین به دنبال داشت: «این بزرگی کریم باقری را نشان می‌دهد وگرنه چه کسی بزرگ‌تر از او. او مدرک مربیگری A آسیا را گرفته و ۵ سالی است که در پرسپولیس مربیگری می‌کند. او کاپیتان تیم ملی و یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال ما بوده. همیشه هم کمترین حاشیه را داشته. کریم در عین رفاقت با بچه‌ها، صلابت لازم را هم دارد. یعنی هم بچه‌ها دوستش دارند و هم به نوعی از او حساب می‌برند و لازمه یک مربی بزرگ همین چیزهاست. کریم مثل کف دستش پرسپولیس را می‌شناسد.» نکته: به هر حال کریم باقری به رغم تمام شایستگی ها فعلا علاقه ای به سرمربیگری ندارد