۱۴۰۰؛ خشک‌ترین سال ۵ دهه اخیر
۱۴۰۰؛ خشک‌ترین سال ۵ دهه اخیر
ایران نیوز 24: وزیر نیرو گفت: اختصاص بیش از سه هزار میلیارد تومان منابع برای طرح‌های آبرسانی اضطراری در استان‌هایی که دارای تنش آبی هستند،سرعت اجرای این طرح‌ها را بیشتر می‌کند.

رضا اردکانیان با اعلام این خبر در مراسم افتتاح طرح‌های هفته هفتم پویش هر هفته #الف ب-ایران اظهار کرد: تصویب بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان منابع برای اجرای طرح‌های آبرسانی اضطراری اطمینان لازم برای اجرای این طرح‌ها را به همراه دارد.وی ادامه داد: اجرای طرح‌های آب رسانی اضطراری در استان‌های تحت تنش سبب می‌شود که بتوان آب موردنیاز مردم در این استان‌ها را به موقع تامین کرده تا مردم نگرانی نداشته باشند. وزیر نیرو گفت: امسال کاهش بارش‌ها سبب شده با کاهش سه هزار و ۲۰۰ مگاواتی تولید برق نسبت به پارسال روبرو شویم که همین موضوع ضرورت توجه جدی‌تر به مصرف بهینه آب و انرژی را بیشتر می‌کند.

اردکانیان ادامه داد: ضرورت دارد هم دستگاه های اجرایی کشور و هم مردم در استفاده از وسایل سرمایشی که نقش مهمی در مصرف آب و انرژی دارند دقت بیشتری به خرج دهند تا بتوان تابستان امسال را بدون دغدغه و نگرانی پشت سرنهاد.وزیر نیرو امسال را خشک‌ترین سال ۵۰ سال اخیر دانست که باید در مدیریت مصرف آب و انرژی جدی‌تر عمل کرد.