ایران نیوز 24: گزارش میدانی از قیمت خرده‌فروشی گوشت قرمز و مرغ نشان می‌دهد که نرخ هر کیلوگرم مرغ تازه آماده طبخ که تا هفته گذشته در محدوده 38تا 40هزار تومان بود، دیروز در برخی از مناطق شهر تهران به مرز 43هزار تومان رسیده و گوشت گوسفندی و گوساله نیز 15درصد گران‌تر شده است.

با تداوم سیر صعودی قیمت گوشت قرمز و مرغ نرخ هر کیلوگرم گوشت گوسفندی و گوساله با افزایش ۲۰تا ۲۵هزار تومانی نسبت به هفته گذشته مواجه شد و قیمت مرغ با افزایش ۳تا ۵هزار تومانی به مرز ۴۳هزار تومان رسید.دور تازه افزایش قیمت گوشت قرمز و مرغ که از دو هفته گذشته به‌دلیل مشکلات تامین نهاده‌ها و کاهش عرضه آغاز شده بود از ابتدای هفته جاری نیز تداوم یافت؛ افزایش قیمتی که موجب عبور نرخ هر کیلوگرم گوشت مرغ تازه از سقف ۴۳هزار تومان در برخی مناطق شهر تهران، تداوم عرضه چند‌نرخی و شکاف حدود ۱۰هزار تومانی نرخ مصوب و بازار این ماده پروتئینی شد.

از مرغ ۴۳هزار تومانی تا شقه گوسفندی ۱۵۰هزار تومانی

گزارش میدانی از قیمت دیروز خرده‌فروشی گوشت و مرغ در مغازه‌های سطح شهر حاکی از تندتر شدن تب افزایش قیمت این اقلام از روزهای پایانی هفته گذشته، تداوم این روند و داغ‌تر شدن بازار عرضه چند‌نرخی این اقلام در مناطق مختلف شهر تهران در روزهای ابتدایی هفته جاری است.

بررسی قیمت خرده‌فروشی هر کیلوگرم مرغ تازه در مناطق تهرانسر و شهرک آپادانا نشان می‌دهد که مرغ‌فروشی‌های این مناطق هر کیلوگرم مرغ آماده طبخ را به ‌ترتیب با قیمت ۳۹تا ۴۳هزار، ران مرغ ۳۲تا ۴۱هزار، سینه مرغ ۶۵تا ۸۳هزار و هر کیلوگرم گوشت بوقلمون کامل را به نرخ ۶۰تا ۷۲هزار تومان به مشتریان عرضه می‌کردند.

همچنین قیمت خرده‌فروشی گوشت قرمز گوسفندی و گاوی در این مناطق حاکی از افزایش ۲۰تا ۲۵هزار تومانی قیمت این اقلام از هفته گذشته تا‌کنون است به‌نحوی که در منطقه تهرانسر هر کیلوگرم گوشت شقه گوسفندی به قیمت ۱۳۵هزار، ران گوسفندی ۱۴۸هزار، سردست گوسفندی ۱۶۸هزار و گوشت ران گوساله ۱۷۵هزار، سردست گوساله ۱۶۰هزار و چرخ‌کرده مخلوط گوساله به قیمت ۱۵۵هزار تومان عرضه می‌شد.

اما قیمت هر کیلوگرم گوشت شقه گوسفندی در شهرک آپادانای تهران ۱۵۰هزار، ران ۱۷۵هزار، سردست ۱۷۵هزار و هر کیلوگرم گوشت ران گوساله ۱۷۵هزار، سردست ۱۷۰هزار و چرخ‌کرده مخلوط گوسفندی و گوساله ۱۶۰هزار تومان بود.