گسترش تعاملات فولاد مبارکه با سیستم بانکی
گسترش تعاملات فولاد مبارکه با سیستم بانکی
ایران نیوز 24: معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه گفت: ه‌منظور تسهیل در امر اجرای طرح‌های توسعه گروه فولاد مبارکه که در توسعه صنعتی و اقتصادی کشور مؤثر خواهند بود، گسترش تعاملات با سیستم بانکی در دستور کار قرارگرفته است.

حامد حسین ولی‌بیک افزود: شرکت، در این راستا در سال ۱۴۰۰ حجم بالایی از مصارف نقدینگی را پیش‌بینی کرده بود؛ که خوشبختانه سهامداران، در مجمع عمومی با افزایش سرمایه به مبلغ ۸۴ هزار میلیارد ریال از محل سود انباشته برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای موافقت نمودند.
وی با بیان اینکه پرداخت‌های مربوط به طرح‌های توسعه‌ای مذکور از ابتدای سال ۱۴۰۱ شروع شد و وجوه نقد مازاد در حساب‌های بانکی سپرده‌گذاری گردید. مانده این حساب‌ها در پایان سال به مبلغ ۱۳۰ هزار میلیارد ریال بالغ گردید، ادامه داد: با روی کار آمدن دولت جدید بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد ریال پروژه در سطح ملی در دستور کار قرار گرفت. قرارداد ابَر پروژه نورد گرم شماره ۲ در سال ۱۴۰۱ به مرحله پرداخت رسید و پیش‌پرداخت بخش ارزی آن انجام شد. طرح‌های مذکور منابع مالی و نقدینگی بسیار بالایی را جذب نمودند به‌طوری‌که در بعضی از بانک‌ها مانده این سپرده‌ها به صفر رسیدند.
معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه تصریح کرد: استقرار سیستم خزانه‌داری متمرکز مالی در کل گروه و انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با کلیه بانک‌های داخلی از جمله بانک تجارت در تاریخ ۱۲ تیرماه ۱۴۰۱ از دیگر اقدامات شرکت در این راستا است.