ایران نیوز 24: در هفته نخست شهریورماه، درآمدزایی فولاد خوزستان در بورس‌کالا رکورد ۳ ماهه زد اما؛ روند این هفته این فولادساز خوزستانی خبر از کاهش میزان فروش و معاملات را به سهامداران خود داد.

فولاد خوزستان با سطح عرضه ۷۵ هزارتنی سبد کالا‌های خود گام به معاملات بورس کالا گذاشت و با حجم تقاضای بیش از ۳۳ هزارتنی رو به رو شد تا از این میزان درآمد ۴۴۶ میلیارد و ۳۷۳ میلیون تومانی را بدست آورد. فولاد خوزستان با سبدکالایی همیشگی خود یعنی «آهن اسفنجی»، «تختال C» و «شمش بلوم (۱۵۰*۱۵۰) ۵SP» گام به عرصه معاملات بورس کالا گذاشت و باردیگر این فولادساز را با مجموع عرضه ۷۵ هزار تن کالا در بازار مشاهده کردیم.

تختال C

نخستین محصول از سبد عرضه‌های فولاد خوزستان بازهم به نام تختال و البته عرضه ۴۰ هزارتنی آن زده شد و اینبار کمتر از هفته گذشته برای این شرکت سفارش ثبت شد و تنها به میزان ۱۴ هزار و ۲۰۰ تن مشتریان برای این کالا سفارش ثبت کردند تا به همین میزان، معامله نیز در آمار‌های هفته دوم این شرکت به ثبت برسد.درآمدزایی شرکت از بخش فروش تختال به ۲۳۹ میلیارد تومان رسید؛ یعنی ۱۰۹ میلیارد تومان کمتر از آمار ثبت شده هفته گذشته تختال این شرکت در هفته جاری درآمد کسب شد.

آهن اسفنجی

شاید این نکته واقعا قابل توجه و سوال برانگیز باشد که فخوز برای سهامداران برای دومین هفته متوالی خبر از عرضه ۲۰ هزارتنی را این کالا را آورد و، اما حجم سفارش‌ها برای این شرکت کاملا تعجب‌برانگیز بود چراکه دوباره هیچ تقاضایی برای این محصول به ثبت نرسید. باید اشاره داشت که در پایان شمش بلوم نیز ۱۵ هزارتن عرضه و معامله را به نام خود ثبت کرد و درآمدی در حدود ۲۰۶ میلیارد تومانی را هم بدست آورد.