کاشت نهال دوستی به یاد شهدای دانش آموز در منطقه دو
کاشت نهال دوستی به یاد شهدای دانش آموز در منطقه دو
ایران نیوز 24: مراسم کاشت نهال دوستی در گرامیداشت یاد شهدای دانش آموز منطقه با حضورشهردار،معاونین و مدیران منطقه، برخی از چهره های پیشکسوت ورزشی ودانش آموزان دهه هشتادی در بوستان ورزش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲،مهدی صالحی در این مراسم گفت: توسعه پایدار کشورها در گرو توجه به مسائل زیست‌ محیطی به خصوص فضای سبز است که باید توجه ویژه‌ای به توسعه فضای سبز و کاشت درخت برای آیندگان داشته باشیم. او با اشاره به اینکه نقض فضای سبز به عنوان ریه جامعه، در سلامتی و زندگی انکار ناپذیر است گفت: روز درختکاری و هفته منابع طبیعی فرصتی برای توجه به محیط زیست و افزایش سرانه فضای سبز است تا با کاشت نهال اهمیت هوای پاک و طبیعت سبز را بار دیگر مورد تاکید قرار دهیم.
صالحی افزود: اجرای برنامه های توسعه شهری برمبنای حفظ محیط زیست از مهم ترین رویکردهای مدیریت شهری است و برهمین اساس مدیریت شهری منطقه با اجرای نهضت درختکاری اهتمام ویژه ای برای کاشت نهال و حفاظت از محیط زیست دارد. شهردار منطقه۲ تاکید کرد: باید فرهنگ درختکاری را در جامعه توسعه دهیم و بدین شکل در حفاظت از محیط زیست نقش آفرین باشیم. وی اظهار داشت: در تلاشیم تا با توسعه فضای سبز امکان تنفس هوایی بهتر را فراهم کنیم و همکارانم فعالیت های گسترده ای را در این راستا در دست اجرا دارند. براساس این گزارش در حاشیه این مراسم از یادمان شهدای دانش آموزمنطقه نیز در قالب نماد درخت سرو که نمادی از استقامت،پایداری و سرافرازی است توسط شهردار منطقه، نوجوانان و جوانان دهه۸۰ رونمایی شد.