پزشکیان: فقر غوغا می کند اما کسی پیراهن پاره نمی کند
پزشکیان: فقر غوغا می کند اما کسی پیراهن پاره نمی کند
ایران نیوز24: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: هر کاری کارشناس مخصوص به خود را دارد و هر فردی که برای مذاکره انتخاب می شود باید تجربه لازم در آن رشته را داشته باشند. کسانی در گذشته در باب برجام موضع گرفته بودند چرا امروز موضع نمی‌گیرند؟!

مسعود پزشکیان در خصوص در تغییرات در دولت گفت: جهتی که پیش می‌رویم اگر درست نباشد وضع بهبود پیدا نمی کند؛ طرف صحبت من با اصلاح طلبان هم است جهتی که پیش می‌رویم اشتباه است. من شخصا به تمام وزرا رای مثبت دادم و موضع گیری نکردم.

مسعود پزشکیان در خصوص آینده مذاکرات برجام گفت: روندی که در پیش گرفتیم بعید میدانم به سرانجام برسد. هر کاری کارشناس مخصوص به خود را دارد و هر فردی که برای مذاکره انتخاب می شود باید تجربه لازم در آن رشته را داشته باشند. کسانی در گذشته در باب برجام موضع گرفته بودند چرا امروز موضع نمی‌گیرند؟! در حالی فقر و بیکاری غوغا می کند. اما نه صدایی از صداوسیما می‌شنویم و نه کسی پیراهنی پاره میکند. اگر (وضع فعلی) غلط است که ادامه دادنش اشتباه است و باید راه درست را رفت؛ با این راه غلط راه به جایی نخواهیم برد. باید مشکلات مردم حل شود و این حل با وحدت و انسجام صورت می گیرد.

وی در مورد تغییرات در دولت نیز گفت: با رفتن وزرا مشکل حل نخواهد شد. جهتی که پیش می‌رویم اگر درست نباشد وضع بهبود پیدا نمی کند. طرف صحبت من با اصلاح طلبان هم است؛ جهتی که پیش می‌رویم اشتباه است. من شخصا به تمام وزرا رأی مثبت دادم و موضع گیری نکردم. پیامبر(ص) زمانی که از مکه به مدینه مهاجرت کردند اولین حرفی که زدند این بود که فرمودند، باید با هم برادر باشیم ما باید تفاوت‌ها را کنار بگذاریم. لذا اینکه می‌گویند تو راستی، تو چپی معنایی ندارد؛ ما می‌خواهیم مملکتمان درست شود و در این راستا هر کسی که لایق است بر سرکار بیاید. آن وقت راست و چپ مهم نیست، بلکه باید به دنبال کسی بگردیم که کاردان باشد.

وی در خصوص وضع اقتصادی حاکم بر جامعه نیز گفت: من فکر نمی کنم با وضعیت قانون گذاری در مجلس و روندی که در پیش داریم این وضع به این سادگی قابل حل باشد. اقتصاد یک بازار داخلی است که باید از امنیت و ثبات برخوردار باشد. امروز تصمیمی می گیریم که فردا آن را نقض میکنیم. در قرآن هم آمده است که می‌گوید، «پیمانی که بستی خراب نکن اگر خراب کردی تزلل ایجاد میشود و به عذاب عظیم گرفتار می‌شوی». دنیا امروز یک بازار است و ما نمی‌توانیم از بازار دنیا خود را جدا کنیم.

پزشکیان در بخش دیگری از این گفت و گو در خصوص بر هم زدن سخنرانی یادگار امام خمینی در حرم امام، گفت: کاری که تندروها در توهین به سید حسن خمینی می‌کنند نه انسانی، نه اسلامی، نه قانونی است و کسانی هم که از این‌ها دفاع می‌کنند خود را پشت پرده خوب جلوه می‌دهند؛ اگر کسی به مقام معظم رهبری توهین کند چه برخوردی با او می شود؟! به همین نسبت، بی‌احترامی به هر جایگاهی بد است.