ایران نیوز 24: میدانگاه بریانک در منطقه 10 با مساحت 9500 مترمربع با حضور رئیس شورای اسلامی شهر تهران، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، مدیرعامل سازمان نوسازی، شهردار منطقه 10 و جمعی دیگر از مدیران و مسئولان شهری به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران ضمن حضور در آئین افتتاح میدانگاه بریانک، عنوان کرد: خوشحال هستم که در منطقه ای از شهر تهران که شرایط چندان مناسبی نسبت به سایر مناطق ندارد، پروژه عمرانی، فرهنگی و تفریحی افتتاح می شود و امیدوارم این نوع پروژه ها در همه نقاط تهران جریان یافته و گسترش پیدا کند.
مهدی چمران با بیان این که اکثر نقاط شهر تهران به داشتن فضاهایی از این دست نیاز دارد، یادآور شد: زمانی تصمیم گرفته شد این پروژه به فضای باز و سبز شهری تبدیل شود، اما به دلیل وجود مترو، علاوه بر فضای سبز، فضاهای فرهنگی، ورزشی و تفریحی هم در این پروژه درنظر گرفته شده که مورد نیاز شهروندان منطقه است و قطعاً و یقیناً دعای خیر مردم بدرقه راه ما برای گسترش این اقدامات در تمام شهر تهران خواهد بود.
 معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران نیز، با بیان این که در طی ۳ سال گذشته، چندین پروژه در منطقه ۱۰ اجرایی شده است، یادآور شد: از محل جریمه قطع درختان، دو باغ را در منطقه ۱۰ تملک کردیم که یکی از آنها افتتاح شده و در اختیار شهروندان منطقه قرار گرفته است.عبدالرضا گلپایگانی با اشاره به این که منطقه ۱۰ یکی از محلات با هویت ریشه دار و سابقه دیرینه است، گفت: تعداد مساجد محله، نشان می دهد اعتقاد و اعتبار محله به وجود هویت تاریخی و فرهنگی اش است.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اعلام این که تراکم منطقه ۱۰حدود ۴۰۰ نفر در هکتار است و ۳۳۰ هزار نفر جمعیت دارد، خاطرنشان کرد: این منطقه به لحاظ سرانه های خدماتی، یکی از کم برخوردارترین محلات مناطق شهر تهران است و امیدوارم در ادامه روندی که شهرداری تهران داشته، حتماً با گام های بلندتری بتوانیم در جهت رفع کمبودهای خدماتی، بهسازی، مقاوم سازی و نوسازی بافت های فرسوده با حمایت و کمک شورای اسلامی شهر تهران، فعال تر از گذشته عمل کنیم.
 مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در آئین افتتاح میدانگاه بریانک، با بیان این که در سال ۱۳۶۹ با تصویب اجرای پروژه نواب، تملک، طراحی و اجرای بزرگراه و ساخت و سازهای حاشیه آن آغاز شد، گفت: تا این زمان محله بریانک، به عنوان یکی از محلات مرکزی تهران و توسعه یافته روستای بریانک که به شهر تهران الحاق شده بود، روند عادی زندگی خود را داشت ولی با تملک نواب و اتفاقات بعدی، محله به دو تکه تقسیم شد.

کاوه حاجی علی اکبری،عنوان کرد: زمینی که هم اکنون بر روی آن حضور داریم با مساحت ۱۴ هزار مترمربع، بخشی از ساخت و سازهای بزرگراه نواب بود که در سال ۱۳۷۷ بخاطر توقفی که در ادامه پروژه به وجود آمد، فرصت اجرا پیدا نکرد و حتی با وجود این که در دهه ۸۰، شهرداری تهران تلاش کرد از ظرفیت سرمایه گذار خارجی برای اجرای ساخت و سازهای پیش بینی شده در این پروژه استفاده کند، این امکان فراهم نشد.
علی اکبری یادآور شد: زمین میدانگاه بریانک در سال ۱۳۸۷ برای اجرای خط ۷ و ایستگاه مترو بریانک در اختیار شرکت مترو تهران قرار گرفت و در سال ۱۳۹۱ و در طرح تفصیلی شهر تهران به عنوان کاربری G و فضای سبز پیش بینی شد که با توجه به فقر این سرانه در محله بریانک و منطقه ۱۰، یک اقدام رو به جلو محسوب می شد.
به گفته وی، پس از اتمام عملیات ایستگاه بریانک و بهره برداری از آن، زمین در سال ۱۳۹۸ به سازمان نوسازی شهر تهران تحویل شد و هدف سازمان این بود که بتواند این مکان را به فضای باز شهری تبدیل کند و در عین حال که بخشی از کمبودهای خدماتی در محله را تأمین می کند، از طریق ارتقاء کیفیت زندگی، زمینه تسریع نوسازی را در این محله فراهم سازد.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران توضیح داد: فضایی که امروز به عنوان میدانگاه به بهره برداری می رسد، حدود ۹۵۰۰ متر مربع است که بخشی عمده آن، فضای باز است و در بخش های قابل توجه آن فضای سبز و امکان بازی برای کودکان، نوجوانان و جوانان فراهم شده است. علی اکبری ابراز امیدواری کرد که بهره برداری از این پروژه، گامی در جهت کم کردن فاصله شمال و جنوب و تأمین عدالت فضایی- اجتماعی در شهر تهران شود.