ایران نیوز 24: مشاور رئیس جمهور انتصاب محمدرضا نوایی لواسانی را به عنوان سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش؛ تحولی بزرگ در حوزه سرمایه گذاری این منطقه عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد کیش، دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی در آئین تکریم و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ، انتصاب محمدرضا نوایی لواسانی را به عنوان سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش زمینه ساز تحولی بزرگی در حوزه سرمایه گذاری جزیره عنوان کرد.

سعید محمد در خصوص شاخص ها و راهبرد های استراژی برای ارزیابی عملکرد مدیران، گفت: پس از تبیین شاخص ها و استراتژی ها در قالب برنامه ریزی های بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت، عملکرد مدیران مناطق آزاد ارزیابی می شود.وی با بیان این که مناطق آزاد کشور با هدف سرمایه گذاری، اشتغالزایی، ‌تولید و حل مسائل و مشکلات سرزمین اصلی تاسیس شدند، افزود: در چند سال گذشته با ارزیابی هایی که انجام شده است در این زمینه از کمترین شاخص ها برخوردار بودند.

مشاور رئیس جمهور با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری برای ایجاد تحول در مناطق آزاد، افزود: باید با استفاده از ظرفیت های موجود نسبت به اجرای طرح تحول در مناطق آزاد اقدام شود.به گفته سعید محمد با بهره گیری از شاخص ها، برنامه ریزی دقیق و دیپلماسی می توانیم  نوع عملکرد مدیران را مورد ارزیابی قرار دهیم.دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی از تکمیل سامانه شفافیت خبر داد و خاطر نشان کرد: سامانه شفافیت با هفت خدمت رونمایی شد و هم اکنون پس از تکمیل با ۱۶ خدمت در دسترس اقشار مختلف جامعه قرار گرفته است. سعید محمد در این مراسم با بیان این که در سفر گذشته مشکلات و موضوعاتی که از سوی عموم مردم جزیره مطرح شد مورد بررسی قرار گرفته و با برنامه ریزی های لازم در سفر آینده گزارشی جامع در راستای حل مشکلات بومیان و مردم این منطقه ارائه خواهیم کرد.

* برای حفظ بقای خودمان نباید از بیت المال هزینه کنیم

سرپرست جدید سازمان منطقه آزاد کیش بر نقش مهم مسوولان این منطقه در امانت داری کیش تاکید کرد و گفت: اجازه نداریم برای حفظ بقای خودمان از بیت المال هزینه کنیم.به گفته محمدرضا نوایی لواسانی برخی از موضوعات در این منطقه نهادینه شده است که با انقلاب اسلامی منافات دارد.وی محور مدیریتی خود را در جزیره کیش، حمایت از کار آفرینان عنوان کرد و اظهار داشت: باید در فرایند حمایت از کار آفرینان شفافیت سرلوحه کار قرار گیرد و امضاهای طلایی حذف شود در غیر این صورت سازمان با چالش مواجه خواهد شد.

سرپرست جدید سازمان منطقه آزاد کیش از اصلاح فرایند ها و هدایت جزیره به سمت بهشت کار آفرینی خبر داد و افزود: مدیر جوان و انقلابی مدیری است که با دانش و آگاهی لازم تصمیمات کارآمد اتخاذ کند.محمدرضا نوایی لواسانی با اشاره به این که روش مدیریتی که آغاز کردیم در سیستم سازمانی ماندگار و سبب رونق مولفه های آرامش در کیش خواهد شد، گفت: آرامش هدفی است که مولفه های مختلفی از جمله “فرهنگی، اجتماعی، اعتقادی و سرمایه گذاری را افزایش خواهد داد.نوایی لواسانی اظهار داشت: یکی از بزرگترین جنگ های اقتصادی در دنیا بین حق و باطل صورت گرفته و توفیق رزمندگی در این جبهه را داریم که با لطف الهی می توانیم در این مسیر سخت گام های موثری برداریم.

وی در خصوص این که با رصد مشکلات جزیره و ارتباط با ساکنان کیش آشنایی کامل با این منطقه دارم، گفت: با توجه به این که در دوره های گذشته به این منطقه کوتاهی شده؛ از سوی دیگر نیز برخی از مدیران دلسوز اقدامات ارزشمندی برای آبادانی و توسعه کیش انجام دادند.سرپرست جدید سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه تصریح کرد: به جز دوره کوتاه مدیریت جعفر آهنگران مدیرعامل وقت سازمان منطقه آزاد کیش، در سنوات گذشته با بد عهدی در امانت داری کیش بهترین امتیاز منطقه آزاد را ازدست دادیم در صورتی که این امتیازات می توانست رونق بخش جزیره باشد.

محمدرضا نوایی لواسانی حذف معافیت های مالیاتی در مناطق آزاد را بد عهدی در امانت داری کیش عنوان کرد و گفت: واگذاری برخی از شرکت ها که نقش مهمی در رونق بخشی جزیره داشت مشکلات عدیده ای را ایجاد کرده است. نوایی لواسان تاکید کرد: پس از گذشت سال ها از تاسیس منطقه آزاد کیش این جزیره باید مهد کارآفرینی می شود، متاسفانه تا کنون این مهم تحقق نیافته است.