مشارکت ایرانسل در تهیه و توزیع ۳۰۰۰ جلد کتاب در مناطق محروم
مشارکت ایرانسل در تهیه و توزیع ۳۰۰۰ جلد کتاب در مناطق محروم
ایران نیوز 24: ایرانسل به مناسبت هفته کتاب، در پویش تهیه و توزیع ۳۰۰۰ جلد کتاب در مناطق محروم و سیل‌زده استان لرستان مشارکت کرد.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، سی‌امین دوره هفته کتاب، با شعار «ما همانیم که می‌خوانیم»، از ۲۱ تا ۲۷ آبان ۱۴۰۱، در سراسر کشور برگزار می‌شود. به همین مناسبت و با مشارکت ایرانسل، ۳۰۰۰ جلد کتاب، در مناطق محروم و سیل‌زده استان لرستان توزیع شد.این کتاب‌ها براساس نیازسنجی منطقه و در دسته‌بندی موضوعی متنوعی، مانند ادبیات داستانی، تاریخ، آموزشی، رمان، کودکان و نوجوانان، مذهبی، شعر، فلسفه، هنر، گرافیک، نمایشنامه، کمک درسی و… تهیه شدند.

۱۰۰۰ جلد از این کتاب‌ها توسط ایرانسل به این پویش اهدا شد و ایرانسل با همکاری مؤسسه میراث کهن گلونی، در توزیع این ۳۰۰۰ جلد کتاب، مشارکت کرد.در آغاز این پویش، فرایندهای شناسایی و نیازسنجی دانش‌آموزان، انجام و تلاش شد در هر مدرسه، حتی‌الامکان، به تعداد دانش‌‌آموزان آن مدرسه کتاب اهدا شود. به‌عنوان مثال، به یک مدرسه ۲۰۰ نفره، دست‌کم ۲۰۰ کتاب اهدا شد یا ۲۰۷ جلد کتاب مرجع هنری و گرافیک در ۷۴ عنوان، به هر یک از هنرستان‌های دخترانه و پسرانه هنرهای زیبای خرم‌آباد، اهدا شد.این کتاب‌ها برای دبستان‌ها و مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم تهیه و بیشتر آنها، در مدارس شهر سیل‌زده شهر معمولان در استان لرستان توزیع شد. تعدادی از کتاب‌ها نیز به کتابخانه‌های عمومی مناطق محروم استان لرستان اهدا شد.