مبلغ واریزی به حساب گندمکاران به مرز ۲۲ هزار میلیارد تومان رسید
مبلغ واریزی به حساب گندمکاران به مرز ۲۲ هزار میلیارد تومان رسید
ایران نیوز 24: مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از واریز 8 هزار میلیارد تومان دیگر از پول گندم‌های خریداری شده به حساب کشاورزان خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 21 هزار و 759 میلیارد تومان به حساب گندم‌کاران سراسر کشور واریز شده است.

دکتر سید سعید راد با اعلام اینکه تاکنون دو میلیون و ۳۲۹ هزار تن از این محصول راهبردی از کشاورزان سراسر کشور خریداری شده است، افزود: مبلغ کل خرید تاکنون به ۲۴ هزار و ۶۲۴ میلیارد تومان رسیده است. وی با اشاره به اینکه استان خوزستان با خرید تضمینی یک میلیون و ۳۳۴ هزار تن گندم، پیشتاز استان‌ها در تحویل این محصول راهبردی است، اظهار کرد: به ترتیب  استان‌های استان فارس، ایلام، کرمان و گلستان پس از استان خوزستان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

راد با بیان اینکه تاکنون ۲۶ استان کشور وارد عملیات خرید تضمینی این محصول راهبردی شده‌اند، تصریح کرد: مراکز خرید استان‌های مذکور تا این مقطع از سال‌ جاری زراعی، ۳۵۶ هزار محموله از کشاورزان گندمکار در این استان‌ها، خریداری کرده‌اند. معاون وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه تاکنون بیش از ۸۸ درصد از پول گندم های خریداری شده به حساب گندمکاران واریز شده است، خاطرنشان کرد: کمتر از ۱۲ درصد باقی‌مانده از مطالبات این عزیزان نیز به زودی پرداخت خواهد شد.