فروش بیش از ۷۲ هزار میلیارد ریالی فملی در فروردین /جهش ۲۴۰ درصدی در تناژ صادراتی محصولات مس
فروش بیش از ۷۲ هزار میلیارد ریالی فملی در فروردین /جهش ۲۴۰ درصدی در تناژ صادراتی محصولات مس
ایران نیوز 24: مدیرعامل شرکت مس گفت: میزان فروش داخلی (بورس کالا) و خارجی این شرکت تا پایان فروردین‌ماه ۱۴۰۱، ۷۲،۸۸۸ میلیارد ریال بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۲۳،۳۷۴ میلیارد ریال) با رشد ۲۱۲ درصدی همراه بوده است.

به گزارش مس پرس، دکتر «علی رستمی» با اعلام این خبر گفت: تناژ صادرات کاتد شرکت در فروردین ماه سال گذشته ۲۲۸۶ تن بوده که با همت پرسنل حوزه فروش و بازاریابی تناژ فروش به ۷۷۷۴ تن رسید که نشان دهنده جهش ۲۴۰ درصدی است.وی تصریح کرد: ارزش فروش خارجی محصولات شرکت مس در فروردین‌ماه سال گذشته ۲۱ میلیون دلار بود و این در حالی است که در پایان نخستین ماه سال جاری ارزش این فروش به ۷۹ میلیون دلار رسیده که حکایت از رشد ۲۷۵ درصدی دارد.

مدیرعامل شرکت مس اظهار داشت: در فروردین ماه سال جاری در راستای سیاست‌های دولت اقدام به عرضه بالای محصولات از جمله فروش ۱۳۵۶۰ تنی کاتد در بورس کالا شدیم در حالی که در مدت مشابه سال گذشته این تناژ ۶۱۶۰ تن بود که نشان دهنده رشد ۱۲۰درصدی در میزان تناژ عرضه و فروش کاتد در بورس کالا است. دکتر رستمی با اشاره به این‌که شرکت مس در حال حاضر عمده‌ترین تأمین کننده اسیدسولفوریک کشور برای صنایع پایین دستی است، افزود: فروش اسیدسولفوریک در فروردین‌ماه سال جاری ۹۲۶۴۷ تن بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل (۵۲۱۶۷ تن) با رشد ۷۸درصدی روبرو بوده است.