طرح آمریکا برای یکپارچه سازی دفاع هوایی در خاورمیانه علیه ایران
طرح آمریکا برای یکپارچه سازی دفاع هوایی در خاورمیانه علیه ایران
ایران نیوز 24: هماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی در امور ارتباطات استراتژیک در کاخ سفید از طرح آمریکا برای یکپارچه‌سازی دفاع هوایی در خاورمیانه برای مقابله با آنچه «تهدید‌های ایران» خوانده شده است، خبر داد.

سخنگوی سنتکام نیز با تکرار برخی ادعاهای ضدایرانی، گفت که از شرکا و متحدان خود که با آنها به مدت چندین دهه روابط راهبردی داشته‌ایم، پشتیبانی خواهیم کرد.«جان کربی» هماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی در امور ارتباطات استراتژیک در کاخ سفید، با تکرار برخی ادعا‌های درباره سیاست‌های منطقه‌ای تهران از طرح آمریکا برای یکپارچه‌سازی دفاع هوایی در خاورمیانه برای مقابله با آنچه «تهدید‌های ایران» خوانده شده است، خبر داد.

وی با اشاره به سفر قریب‌الوقوع «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا به خاورمیانه، گفت که بایدن در این سفر به دنبال «همکاری گسترده‌تر» در خاورمیانه بر سر مسائلی، چون دفاع هوایی به‌ویژه برای مقابله با «تهدید‌های ایران» است. کربی با ادعای این‌که سیاست‌های ایران و فعالیت‌های موشکی این کشور باعث نگرانی کشور‌های منطقه شده است، گفت که هیأت آمریکایی هر آن‌چه که بتواند انجام می‌دهد تا به متحدان واشنگتن کمک کند. وی افزود که واشنگتن طرح یکپارچه‌سازی دفاع هوایی در خاورمیانه را بررسی می‌کند که این امر کارایی بیشتری برای مقابله با تهدیدات ایران دارد.

ادعاهای ضدایرانی سنتکام

«جوزف بوچینو» سخنگوی سنتکام نیز با تکرار برخی ادعاهای ضدایرانی، گفت که از شرکا و متحدان خود که با آنها به مدت چندین دهه روابط راهبردی داشته‌ایم، پشتیبانی خواهیم کرد.به گزارش العربیه، وی در ادامه ادعاهای خود افزود که نیروهای سنتکام ماه فوریه گذشته با اجرای عملیاتی ویژه «یک محموله غیرقانونی تسلیحات ایرانی» را توقیف کردند.بوچینو افزود که یک ناوشکن ایالات متحده که از نیروی دریایی بریتانیا پشتیبانی می‌کرد، در تاریخ ۲۵ فوریه یک عملیات مصادره در خلیج عمان انجام داده است. به ادعای وی، عملیات مذکور به ضبط موشک‌های زمین به هوا و تعدادی موتور موشک‌های کروز ساخت ایران منجر شد.