ضرورت رفع موانع تاسیس و توسعه فروشگاه های زنجیره ای
ضرورت رفع موانع تاسیس و توسعه فروشگاه های زنجیره ای
ایران نیوز 24: احداث و توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای باعث شده است تا هموطنان با اطمینان خاطر نسبت به تهیه مایحتاج اساسی اقدام کنند و با وجود فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای هیچ گاه کمبود کالا در کشور احساس نشده است.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای ، عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان مطلب بالا افزود: عملکرد فروشگاه‌های زنجیره‌ای همواره قابل تقدیر بوده و فعالان این صنف با مدیریت هوشمند و توزیع مناسب مایحتاج اساسی آرامش را به ویژه در ایام کرونا به مردم هدیه کردند.علیرضا شهبازی ضمن تاکید بر لزوم گسترش فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کشور به ویژه در مناطق محروم و مرزی گفت: این اقدام ضمن ایجاد رقابت سالم در بازار به سهولت در دسترسی به انواع کالا و خدمات و رفع تبعیض و محرومیت‌زدایی در نقاط محروم و مرزی کمک می‌کند. ضمن اینکه در زمینه‌های مختلف از جمله ایجاد اشتغال ثابت و پایدار، مالیات شفاف، رونق تولید و … برای دولت، ملت نیز خیرات و برکات به همراه می‌آورد.

نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تنظیم بازار عرضه و تقاضا توسط فروشگاه‌های زنجیره‌ای خاطرنشان کرد: بنابراین باید برای رفع موانع تاسیس و توسعه‌ فروشگاه‌های زنجیره‌ای و  بهبود نظام توزیع و عرضه مناسب‌تر کالا گام برداشت. وی تجربه احداث فروشگاه‌های زنجیره‌ای را اقدام ارزشمندی دانست و با تاکید بر لزوم همکاری‌های بیش از پیش اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای با دولت گفت: امید است با همکاری‌های دوجانبه، اعضای این اتحادیه  بازوی اجرایی دولت در امر برنامه‌های در دست اقدام در بحث توزیع کالاهای اساسی مانند گذشته، نقش‌آفرینی کنند.