ایران نیوز 24: به اعتقاد کارشناسان، در بسیاری از موارد نوع نشستن ما در مجالس و اماکن مختلف بیانگر شخصیتمان بوده و به عبارتی، می‌توان از نوع نشستن فرد به لایه‌های پنهان شخصیت او پی برد.

هشتاد درصد از افرادی که معمولاً هنگام نشستن پاهای خود را در موازات یکدیگر قرار می‌دهند افرادی شیک و باهوش هستند و به طور معمول به سرعت تغییرات یا اشاره‌های خفیفی را که در محیط پیرامونی آنها رخ می‌دهد متوجه می‌شوند.

تکیه دادن کامل در حالت نشسته:  بیانگر پنهان کردن احساسات فرد و تلاش او برای جلوگیری از گرفتار شدن در کشمکش‌هاست.

پای روی پا انداختن: به زعم روانشناسان، انداختن پا روی پای دیگر در زمان نشستن بیانگر آن است که فرد طرف مقابل را مورد تحسین قرار می‌دهد. همچنین نشانگر آن است که فرد نوعی نگاه هنری به شرایط دارد. این دسته از افراد معمولاً ‌دارای ایده‌های عجیب و خلاقانه‌ای بوده و به نوعی، طرز فکر متفاوتی دارند.

لم دادن: اگرچه این وضعیت نشستن چندان شایع نیست، اما برخی‌ها ترجیح می‌دهند هنگام نشستن به یکی از دستان خود تکیه دهند. این وضعیت نشانگر بی‌ثباتی و نیاز به یافتن راهی برای بهتر تنفس کردن است.البته این در مورد زنان صدق نمی‌کند و زنانی که در مراکز قدرت و مدیریت قرار دارند در این نوع نشستن احساس راحتی و کنترل اوضاع پیدا می‌کنند.

درهم تنیدن دست‌ها: مردم به طور معمول در حالت نشسته دست‌های خود را در هم فرو نمی‌برند، اما وقتی این کار را انجام می‌دهند می‌تواند به این معنی باشد که سعی دارند خود را مؤدب نشان دهند.با این حال روانشناسان معتقدند این نوع رفتار در نشستن می‌تواند نشانه دروغگویی فرد هم باشد و از این طریق به دنبال جلب رضایت طرف مقابل است.

تمایل ۲ ساق به یک طرف: این نوع نشستن معمولاً بین زنان رواج بیشتری دارد. این انوع افراد معتقدند هر کاری باید در زمان و مکان مناسب انجام شود.به گفته روانشناسان، این نوع نشستن بین اشخاصی که سخت‌کوشانه به دنبال تحقق اهداف خود هستند رایج‌تر است. چنین افرادی آموزش و زندگی شغلی را اولویت اول زندگی خود قرار داده و آن را به دیگر وجوه زندگی ترجیح می‌دهند. مسائل ظاهری برای چنین افرادی بسیار مهم است، از این رو می‌کوشند لباس‌های شیک به تن کنند و به سرعت بر دیگران تاثیر بگذارند.