ایران نیوز 24: «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در دیدار با مقامات رژیم صهیونیستی بسته پیشنهادی توافق موقت با ایران در مذاکرات هسته‌ای را رونمایی کرده است.

به گزارش اکسیوس، گفته شده پیشنهاد «توافق موقت با ایران» با هدف خرید زمان مطرح شده و طرحی موقتی است، چون کاخ سفید همچنان بر احیای کامل برجام تاکید دارد.براساس این گزارش، سالیوان پیشنهاد «توافق موقت با ایران» را به «ایال هولاتا»، مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی ارائه کرده و مقام اسرائیلی این پیشنهاد را در دیدار اخیر خود با مقام آمریکایی بررسی کرده است.

براساس پیشنهاد یاد شده، آمریکا در ازای توقف موقت بخش‌هایی از برنامه هسته‌ای ایران، بخش‌هایی از دارایی‌های مسدودشده این کشور را آزادسازی و یا برخی مبادلات بشردوستانه را از تحریم معاف خواهد کرد.با این حال گفته شده که طرف اسرائیلی به همتای آمریکایی خود مخالفتش را با هرگونه توافق موقت با ایران اعلام کرده و گفته است که هر توافق موقتی با ایران به توافقی دائمی تبدیل خواهد شد که باعث می شود تا تهران بتواند زیرساخت‌های هسته‌ای و ذخائر اورانیوم خود را توسعه دهد.

این گزارش در حالی منتشر شده که روز چهارشنبه همچنین معاون دستیار وزیر دفاع آمریکا گفت که واشنگتن آماده بازگشت به توافق هسته‌ای ایران موسوم به برجام است. «دانا استرول» در گفتگو با شبکه خبری الجزیره در عین حال مدعی شد: تهدید هسته‌ای ایران نه تنها محدود به ما بلکه شرکایمان را هم شامل می‌شود. با متحدان خود در منطقه پیرامون مقابله با تهدیدات ایران رایزنی خواهیم کرد.