ایران نیوز 24: آیین رونمایی از سرود جدید بانک پاسارگاد با عنوان «شکوه جاودانه» اثری از سالار عقیلی، در محل دانشگاه خاتم برگزار شد.

بانک پاسارگاد که برای ششمین بار از سوی نشریه بنکر به‌عنوان بانک برتر ایران انتخاب شده، به مناسبت ولادت امام رضا (ع) از اثری بدیع و ماندگار رونمایی کرد. سرود «شکوه جاودانه» اثری از سالار عقیلی، با ویژگی‌های بانک پاسارگاد سروده شده است.دکتر «مجید قاسمی» مدیرعامل بانک پاسارگاد در ابتدای مراسم ضمن خوشامدگویی و تبریک ولادت امام رضا (ع) از حاضران درخواست کرد رو به بارگاه امام رضا (ع) قیام کرده و صلوات خاصه امام هشتم را قرائت کنند.

مدیر عامل بانک پاسارگاد: آنچه در بانک پاسارگاد اتفاق افتاده عشق به اعتلای نام ایران اسلامی بوده است

دکتر قاسمی طی سخنانی در این مراسم گفت: «امروز برای بانک پاسارگاد و برای همه ایرانیان روز بزرگی است. بانک رضوی پاسارگاد مفتخر است که به امت امام رضا (ع) صادقانه خدمت می‌کند».او درخصوص چگونگی ساخت این سرود گفت: «برای خلق این سرود جلسه‌ای با آقای عقیلی داشتیم و ایشان خواستار آگاهی بیشتر درمورد ویژگی‌های بانک پاسارگاد شدند تا آقای باطنی شاعر این اثر بتوانند براساس این ویژگی‌ها شعر این سرود را بسرایند. امروز را غنیمت دانستیم تا از سرودی که آقای عقیلی با حوصله آن‌را ساختند رونمایی کنیم».

دکتر قاسمی ضمن تشکر از سالارعقیلی گفت: «من عاشق ادبیات فاخر و حماسی شما در ترانه ها و سرودهایتان هستم که دل های عاشقان وطن را می لرزاند. والاترین ویژگی این سرود تقرب به فرهنگ پاسارگادی و محتوای غنی آن است و از آقای باطنی شاعر و آهنگ ساز این اثر نیز قدردانی می‌کنم».مدیرعامل بانک پاسارگاد این بانک را بانک رضوی دانست و گفت: «زمانی‌که می‌خواستیم بانک را افتتاح کنیم، با وجود اینکه ۵ شعبه در تهران آماده افتتاح بودند اما چند ماه افتتاح بانک را به تاخیرانداختیم، به دلیل اینکه اصرار داشتیم حتما اولین شعبه در مشهد مقدس دایر شود. بر همین اساس بانک پاسارگاد در تاریخ ۲۳ آذر ۱۳۸۴ در احمدآباد مشهد و هم‌زمان با ولادت امام رضا (ع) تاسیس شد».

بانک پاسارگاد که با ۳۵۰ میلیارد تومان تاسیس شده بود، در این فاصله ۱۶ ساله توانسته است بزرگترین افتخار حوزه مالی کشور را خلق کند. در حال حاضر تنها ۴ نماد بانک پاسارگاد به پشتوانه­ تولیدات ارزشمند کالا و خدمات مورد نیاز کشور ۴۳۰ هزار میلیارد تومان ارزش روی تابلوی بورس دارد.قاسمی معتقد است آنچه در بانک پاسارگاد اتفاق افتاده عشق به اعتلای نام ایران اسلامی بوده است. ایرانی که خود را متعلق به امام رضا (ع) می داند، امامی که مثل سراج منور منیر مرکز اتصال قلب‌های ایرانیان به همدیگر است.او در پایان سخنانش گفت: «بعضا راز توفیقات بانک پاسارگاد را سوال می کنند این راز بسیار مهم و در عین حال سهل ­الوصول است ما خودرا با توسل به بارگاه آقا امام رضا (ع) و اتکا به ادعیه زکیه ایشان به خدا سپرده ایم و نزد آن بزرگوار نوکری امت او را عهد بستیم ».