ایران نیوز 24: در بین بانک‌هایی که دست رد به سینه متقاضیان وام ازدواج زده‌اند، عملکرد بانک پاسارگاد بسیار قابل‌تامل است.

عملکرد بانک‌ها در حوزه پرداخت تسهیلات ازدواج از منظر  سهم دریافت‌کنندگان وام ازدواج از کل متقاضیان این وام قابل تامل است  است. بررسی عملکرد بانک‌ها نشان می‌دهد در سال گذشته از مجموع یک میلیون و ۱۰۹ هزار و ۳۶۰ نفر متقاضی وام ازدواج، حدود ۷۳۵ هزار و ۱۱۴ نفر یا معادل ۶۶٫۳درصد از متقاضیان موفق به دریافت وام ازدواج ۵۰ میلیونی شده‌اند اما ۳۳٫۷درصد از متقاضیان که شامل ۳۷۴ هزار و ۲۴۶ نفر می‌شوند، موفق به دریافت وام ازدواج نشده‌اند. در گزارش دیوان محاسبات نیز ذکر شده که بخش بزرگی از متقاضیان به‌دلیل عدم موافقت بانک‌ها با ضامن معرفی‌شده از دریافت وام ازدواج محروم مانده‌اند.

در بین بانک‌هایی که دست رد به سینه متقاضیان وام ازدواج زده‌اند، عملکرد برخی از آنها بسیار قابل‌تامل است. برای مثال ۷۲٫۸درصد از متقاضیان وام ازدواج در بانک پاسارگاد موفق به دریافت وام از این بانک نشده‌اند. در بانک سامان ۶۸٫۵درصد، در موسسه اعتباری ملل و بانک صنعت‌ومعدن بیش از ۵۹درصد، در بانک تجارت ۵۸درصد، در بانک آینده ۵۱٫۲درصد، در بانک‌های ملت و پارسیان حدود ۴۸درصد، در بانک ملی ۴۳٫۵درصد و در بانک خاورمیانه نیز ۳۹٫۴درصد از متقاضیان موفق به دریافت وام ازدواج نشده‌اند. در بانک‌های صادرات، کارآفرین، اقتصادنوین، دی، قرض‌الحسنه رسالت و بانک ایران و ونزوئلا همه متقاضیان موفق به دریافت وام شده‌اند. سینا با۱٫۵درصد، پست‌بانک با ۳٫۶درصد، توسعه تعاون و رفاه کارگران با حدود ۷درصد و ایران‌زمین با ۸/۸درصد، عملکرد مطلوبی در پاسخگویی به متقاضیان داشته‌اند.