خرید ۳ میلیون تن گندم از گندمکاران به ارزش ۳۵ هزار میلیارد تومان
خرید ۳ میلیون تن گندم از گندمکاران به ارزش ۳۵ هزار میلیارد تومان
ایران نیوز 24: خرید تضمینی گندم از گندمکاران سراسر کشور به بیش از 3 میلیون تن و با ارزش بیش از ۳۵ هزار میلیارد تومان رسید.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی شرکت بازرگانی دولتی ایران ؛ در حال حاضر، خرید تضمینی گندم در استان‌های مختلف کشور در دست انجام است و از ابتدای سال، ۳ میلیون و ۳۱ هزار تن از این محصول استراتژیک به ارزش ۳۵ هزار و ۶ میلیارد تومان خریداری شده است.
بر اساس این گزارش، تاکنون بالغ بر ۶۶ درصد و به عبارتی بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومان از مطالبات گندمکارانی که محصول خود را به مراکز خرید این شرکت تحویل داده‌اند، به حساب آنان واریز شده و پرداخت مابقی مطالبات این عزیزان نیز در جریان است.
این گزارش می‌افزاید، خرید تضمینی گندم از ۴ فروردین‌ماه در کشور آغاز شده است و در حال حاضر استان خوزستان با خرید بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن گندم، ۴۶ درصد از کل خرید گندم کشور را به خود اختصاص داده و استان گلستان با بیش از نیم میلیون تن خرید و استان فارس با ۲۶۸ هزار تن خرید، بعد از استان خوزستان در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.
گفتنی است، در استان خوزستان که پیشتاز خرید تضمینی محصول کشاورزی راهبردی گندم در کشور است، ۱۴ هزار و ۴۷۳ میلیارد تومان به حساب گندمکاران این استان واریز شده است که بیش از ۸۹ درصد از مطالبات این عزیزان را شامل می‌شود.