ایران نیوز24: عضو اتاق بازرگانی شهرکرد ضمن اشاره به ظرفیت های صادراتی استان چهارمحال و بختیاری، گفت: بانک توسعه صادرات در شهرکرد ارتباط مطلوبی با فعالان اقتصادی دارد و پیش بینی می شود با حمایت های بیشتراین بانک از تولید کنندگان صادرات محور، شاهد رشد بیشتر صادرات استان باشیم.

به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران به نقل از اگزیم نیوز، خلیل شریفی در نشست مجازی معرفی خدمات بانک توسعه صادرات ایران در شهرکرد، افزود:استان چهارمحال و بختیاری در زمینه باغداری از پتانسیل های بسیار مطلوبی برخوردار است؛ این استان در حال حاضر قطب تولید بادام در کشور است که بخش عمده ای از آن صادر می شود.

وی همچنین از ظرفیت تولید ماهیان سردابی، خوراک آبزیان، لوازم خانگی، ورق فولادی به عنوان حوزه های درخشان تولید صادراتی استان یاد کرد واظهار داشت: مسیر بخش تولید در شرایط تحریم و شیوع کرونا، ناهموار بوده و لازمه تسهیل فعالیت بخش های تولیدی، تامین نقدینگی و تزریق سرمایه در گردش به بنگاه های تولیدی صادرات محور است. شریفی اذعان داشت: با توجه به روند رو به رشد تولید صادرات محور در استان، افزایش سقف تسهیلات شعبه شهرکرد بانک توسعه صادرات ایران ضروری است.

عضو اتاق بازرگانی شهرکرد خواستار تسهیل بیشتر وثائق برای شرکت های کوچک و متوسط شد و گفت: sme های فعال در استان ظرفیت های خوبی در زمینه اشتغالزایی و رشد تولید صادراتی دارند و از آنجاییکه بانک توسعه صادرات همواره در زمینه حمایت از این شرکت ها پیشگام بوده، خواستار توجه و حمایت بیشتر این بانک در حوزه های یاد شده هستیم.