تفاهم نامه تأمين خوراک اوليه مجتمع پتروشيمی ايلام امضاء شد
تفاهم نامه تأمين خوراک اوليه مجتمع پتروشيمی ايلام امضاء شد
ایران نیوز 24: با امضای تفاهم‌نامه توسعه فاز دوم میدان گازی تنگ بیجار بین گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس و شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، هم پایداری شبکه گاز غرب کشور و به ویژه ایلام افزایش می‌یابد و هم ظرفیت معطل مانده پتروشیمی ایلام ناشی از کمبود خوراک، سرانجام فعال خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، اين تفاهم نامه که به امضای دکتر علی عسکری و مهندس حیدری مدیران عامل دو شرکت رسيد، گامی است بلند برای افزایش تولید پتروشیمی ایلام که با سرمایه‌گذاری بیش از یک و نیم میلیارد دلار، ۱۷ سال ساخت آن به طول انجامید و فاز دوم آن سال گذشته افتتاح شد اما کمبود خوراک، به چالشی جدی برای این مجتمع تبدیل شده بود.با امضای این تفاهمنامه، تولید گاز از هفت میلیون به ١١ میلیون مترمکعب افزایش می‌یابد و خوراک پایدار پالایشگاه گاز ايلام به عنوان منبع اصلی خوراک مجتمع پتروشیمی ایلام تأمين می‌شود.
در حال حاضر به علت عدم تأمین خوراک پتروشیمی ایلام زیر ظرفیت اسمی کار می‌کند. با این تفاهم‌نامه نه تنها ظرفیت اسمی تولید مجتمع پتروشیمی ايلام افزايش مي‌يابد و موجب افزایش تولید این پتروشیمی و در نتیجه تاثیر بیشتر این پتروشیمی بر روی اقتصاد منطقه می‌شود که با افزایش خوراک پالایشگاه، تأمین گاز مصرفی استان ایلام و استان‌های غربی کشور پایدارتر می‌شود و موجب تقویت فشار گاز غرب کشور خواهد شد.