ایران نیوز 24: تعمیرات اساسی آگلوماشین شماره یک مدیریت آگلومراسیون و مرحله اول بهینه سازی سیستم تصفیه غبار الکتروفیلتر ۱۱۰ با موفقیت انجام شد.

محمدرضا یزدان پناه مدیر برنامه ریزی و نظارت بر نگهداری و تعمیرات کارخانه با اعلام این خبر گفت: با توجه به ۱۰ شبانه روز فرصت در نظر گرفته شده جهت بهینه سازی و تعمیرات الکتروفیلترهای آگلوماشین شماره یک، تعمیرات اساسی بر روی سایر نواحی کارگاه پخت در دستورکار این مهندسی قرار گرفت.وی افزود: تعمیرات اساسی ماشین های پخت آگلومره معمولا هر پنج سال یک بار انجام می شود و آخرین تعمیرات بر روی آگلوماشین شماره یک در بهمن سال ۱۳۹۰ و همزمان با عملیات ریومپینگ تجهیزات آن اجرا شده بود.

یزدان پناه افزود: در طول این سال ها و با توجه به شرایط تولید و نیاز مبرم بخش کوره بلند به تولید آگلومره، فرصت مناسب جهت امکان توقف طولانی مدت و تعمیرات اساسی بر روی تجهیزات مذکور فراهم نگردیده بود ولی در تعمیرات جاری سعی شده بود تا حد ممکن آماده به کار بودن تجهیزات حفظ و همواره در مدار تولید قرار گیرند .مدیر مهندسی نت با اشاره به اهمیت راه اندازی هرچه سریعتر و اتمام بهینه تعمیرات اساسی کارگاه پخت افزود: با توجه به ضرورت ارسال شبانه روزی آگلومره تولیدی بخش آگلومراسیون به کوره بلندها و به خصوص با توجه به راه اندازی کوره بلند شماره یک و بهره برداری همزمان ازسه کوره بلند ازسال گذشته، سعی شد تا کلیه فعالیت های خط بحرانی تعمیرات در کمترین زمان ممکن و به صورت شبانه روزی و بدون وقفه اجرا و خطوط تولید آگلومره با ظرفیت کامل در مدار قرار گیرند.

محمدجواد ذبیحی، مدیر آگلومراسیون شرکت نیز در این خصوص گفت: برای اجرای این تعمیرات، قسمت تولید با اهتمام به آمادگی جبهه های تعمیراتی اقدامات لازم را برنامه ریزی و انجام داد و همزمان با اجرای تعمیرات در تمام جبهه های کاری با گروه های تعمیراتی، همکاری لازم به عمل آمد .مدیر آگلومراسیون شرکت افزود: عملیات بازسازی و تعمیرات کوره پخت آگلوماشین یک نیز توسط مدیریت اجرایی نسوز انجام و مراحل پیش گرم و خشک کردن نسوز چینی این کوره پخت از ۲۱ شهریورماه آغاز شد.

وی تأکید کرد: در این تعمیرات مدیریت های مهندسی نت، تعمیرات و نوسازی راه و ساختمان، راهبری و پشتیبانی ماشین آلات، تولید وتوزیع برق، اجرایی نسوز، امور فنی و برنامه ریزی تولید، مهندسی و پشتیبانی طرح ها، مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست، خدمات شهری ، اورژانس کارخانه و شرکت نوید صنعت سبز مشارکت داشتند.

محمود شفیعی، معاون برنامه ریزی و تعمیرات تجهیزات مکانیک مدیریت نت در این خصوص گفت: با توجه به تراکم تعمیرات اساسی کارخانه در شش ماهه ابتدایی هر سال همواره اجرای تعمیرات طولانی مدت در بخش های تولیدی با چالش های متعددی همراه است. آماده به کار نگه داشتن سایر بخش های تولید حین اجرای تعمیرات اساسی در صورت بروز مشکل نیازمند برنامه ریزی دقیق در این زمینه است. در این تعمیرات نیز با توجه به حادثه آتش سوزی رخ داده در کارگاه نورد ۳۰۰، همکاری لازم جهت انجام تعمیرات مورد نیاز در کارگاه فوق و به صورت همزمان با تعمیرات اساسی آگلوماشین شماره یک با برنامه ریزی دقیق کارشناسان مدیریت مهندسی نت انجام شد و با موفقیت به اتمام رسید.

حامد محمدی، سرپرست برنامه ریزی و پایش تعمیرات مدیریت نت در مورد اجرای فعالیت های تعمیراتی در آگلوماشین شماره یک گفت: علاوه بر اجرای فعالیت های مهمی همچون تعویض صفحات و روتور خردکن و شین های انتهایی، بازسازی و لایه بندی و تعویض ورق های بونکرهای ۱۱۶، ۱۱۷ و ۱۲۰، اصلاح و بازسازی شیبر ۱۲۵ و تچکای KD، با ضرورت بهینه سازی الکتروفیلترهای ماشین پخت شماره یک جهت همکاری با شرکت نوید صنعت سبز، سعی شد گروه های اجرایی با توجه به نیاز، برنامه ریزی گردد. در این زمینه درزبندی کلیه نواحی واکوم های ۱ تا ۱۵ به صورت پیوسته و بی وقفه در دستور کار قرار گرفت . علاوه بر این کلیه فعالیت های انرژی و مکانیک نیز طی ده شبانه روز با همکاری کارکنان مکانیک کارگاه های پخت اجرایی شد.