ترافیک میدان شهید تیموری ساماندهی می شود
ترافیک میدان شهید تیموری ساماندهی می شود
ایران نیوز 24: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 2 گفت:میدان شهید تیموری در محدوده مترو و دانشگاه صنعتی شریف و خیابان آزادی برای کاهش مشکلات ترافیکی کوچک‌تر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲ ، محمد حسین کریمی، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار منطقه ۲ دراین‌باره گفت: میدان شهید علی تیموری، به دلیل دسترسی به معابر اصلی مانند بزرگراه‌های یادگار امام(ره)، محمدعلی جناح ، شیخ فضل‌الله‌نوری و خیابان آزادی، همچنین نزدیکی به دانشگاه صنعتی شریف و ایستگاه مترو شریف یکی از محدوده‌های پرتردد منطقه به شمار می‌آید که همین موضوع مشکلات ترافیکی زیادی را موجب شده است.
وی افزود: بدین منظور در طرح مطالعاتی ساماندهی و ایمن سازی این محدوده کوچک شدن شعاع میدان پیشنهاد شد.کریمی در ادامه ایجاد تداخلات حرکتی و بروز حوادث ترافیکی را از دیگر دلایل کوچک تر شدن میدان تیموری برشمرد و گفت:با نظر مشاوران و پس از بررسی کارشناسان پیش‌بینی شد تا میدان کوچک‌تر شود و در صورت نیاز در معابر منتهی به میدان هم دسترسی‌هایی صورت بگیرد. وی بابیان اینکه همزمان با کوچک کردن شعاع میدان، چراغ‌های راهنمایی زمان‌دار هم در آن نصب می‌شود تا تردد برای شهروندان تسهیل شود ادامه داد: امیدواریم با ایجاد دوربرگردان‌ها و برخی اصلاح‌های هندسی مشکل ترافیکی این معبر حل شود.