تداوم روند مقتدرانه بانک ملت در خرداد ۱۴۰۱ با رشد ۵۰ درصدی تراز عملیاتی« وبملت»
تداوم روند مقتدرانه بانک ملت در خرداد ۱۴۰۱ با رشد ۵۰ درصدی تراز عملیاتی« وبملت»
ایران نیوز 24: بانک ملت گزارش تحلیلی فعالیت خود را در مقطع منتهی به خردادماه 1401 اعلام کرد که بر اساس آن، درآمد حاصل از تسهیلات، سپرده گذاری و اوراق بدهی این بانک در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (مبلغ 53.553 میلیارد ریال) با رشد 49 درصدی رو به رو شده است.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت و بر اساس این اطلاعات، سود پرداختی به سپرده گذاران بانک ملت که با نماد وبملت و سرمایه ۲۶۲٫۰۴۲ میلیارد و ۸۶۲ میلیون ریال بزرگ ترین بانک بورسی کشور محسوب می شود، در پایان خردادماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۸ درصد افزایش داشته  و از مبلغ ۲۶٫۹۴۱ میلیارد ریال به مبلغ ۳۹٫۸۶۷ میلیارد ریال رسیده است.  بر اساس این گزارش، تراز عملیاتی بانک ملت نیز در خرداد ماه ۱۴۰۱، با رشد ۵۰ درصدی به مبلغ  40.015 میلیارد ریال رسیده که بالاترین رکورد ثبت شده در ۹ ماهه گذشته است.

این درحالی است که تراز عملیاتی بانک ملت نسبت به اردیبهشت ماه امسال(مبلغ ۳۳٫۸۱۶ میلیارد ریال) هم رشد ۱۸ درصدی را تجربه کرده است.بر این اساس، تراز عملیاتی بانک ملت( ماهیانه) ۱٫۴ برابر بانک دوم و بالغ بر دو برابر بانک سوم بورسی در این زمینه، گزارش شده است.در عین حال، بانک ملت با پیشتازی در صنعت بانکداری و حفظ جایگاه نخست، در خرداد ماه سال جاری با تحقق مبلغ ۴۰٫۰۱۵ میلیارد ریال تراز مثبت عملیاتی و مجموع ۱۲۵٫۶۰۸ میلیارد ریال در ۳ ماهه سال جاری، توانسته است با اختلاف ۲۱۲ درصدی نسبت به بانک رتبه دوم اقتدار خود را در بین بانک های بورسی کشور به نمایش بگذارد.

این چندمین سال متوالی است که بانک ملت در هر دو بخش تراز عملیاتی ماهیانه و تجمیعی در کل شبکه بانکی به این موفقیت دست می یابد.در بخش درآمد سپرده گذاری نیز ، بانک ملت تا خرداد ماه سال جاری توانسته است مبلغ ۲۲,۷۰۳ میلیارد ریال درآمد کسب کند و با سهم بازار ۴۶ درصدی رتبه نخست را در این زمینه از آن خود کند.همچنین در بخش درآمد اوراق بدهی، بانک ملت تا خرداد ماه سال جاری موفق شده است که مبلغ ۲۹٫۳۱۳ میلیارد ریال درآمد به دست آورد و در این زمینه نیز با سهم بازار ۵۶ درصدی روی سکوی نخست بایستد. بانک ملت با سهم درصد ۳۷ درصدی از خالص کارمزد نیز با اختلاف قابل توجه از سایر رقبا جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است.