تخصیص بودجه  ۸۰۰ میلیارد تومانی ایمیدرو برای تکمیل زیر ساخت های منطقه ویژه خلیج فارس
تخصیص بودجه  ۸۰۰ میلیارد تومانی ایمیدرو برای تکمیل زیر ساخت های منطقه ویژه خلیج فارس
ایران نیوز 24: معاون مالی و اقتصادی منطقه خلیج ‌فارس از اختصاص ۸۰۰ میلیارد تومان توسط ایمیدرو برای تکمیل زیرساخت های منطقه ویژه صنایع فلزی و معدنی خلیج فارس (بندرعباس) خبر داد .

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس، عبدالعظیم نجیبی فینی ضمن بیان این مطلب گفت: اختصاص اعتبار قابل توجه ایمیدرو برای توسعه زیرساخت های منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج ‌فارس، روند تکمیل ایستگاه گاز در سایت توسعه و نیز راه‌های دسترسی این منطقه را در سال جاری سرعت می بخشد.وی ادامه داد: در حال حاضر، مناقصه های مربوط به طرح ها در حال برگزاری هستند و با توجه به تامین زیرساخت‌ها، سرمایه‌گذاران با علاقه بیشتری در منطقه حضور پیدا می‌کنند.معاون مالی و اقتصادی منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج ‌فارس با اشاره به گام مهم این شرکت برای تامین آب پایدار صنایع تصریح کرد: برای این منظور، شرکت احداث زیرساخت با سهامداری شرکت‌های مستقر تاسیس و طرح تصفیه پساب شهر بندرعباس و انتقال آن به صنایع غرب استان هرمزگان اجرا شده است.وی افزود: پیش بینی می شود با تکمیل فازهای این طرح تا ۲ سال آینده، ۱۱۰ هزار متر مکعب پساب قابل استفاده در اختیار صنایع قرار خواهد گرفت. علاوه بر این، طرح مذکور موجب حذف بوی نامطبوع فاضلاب بندرعباس و درنتیجه، خلاصی ساکنان منطقه از این شرایط و نیز سبب افزایش گردشگران خواهد شد.

ارائه بسته‌های پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری

نجیبی فینی از ارائه بسته‌های پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه منطقه خبر داد و گفت: به‌زودی بسته‌های پیشنهادی مناسب سرمایه‌گذاری در طرح‌های صنایع فعال با همکاری دانشگاه هرمزگان در منطقه تهیه و به متقاضیان سرمایه‌گذاری ارائه می شود.وی افزود: همچنین دانشگاه مذکور، طرح نامه ای درباره مدیریت سبز انرژی تدوین کرده است که در حال بررسی آن هستیم.

آمادگی برای ارائه تسهیلات به دانش بنیان ها

معاون مالی و اقتصادی منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس با اشاره به تمهیدات قابل ارائه به شرکت های دانش بنیان، گفت: مدیران این شرکت‌ها در صورت مراجعه به منطقه ویژه خلیج‌فارس، می‌توانند از تسهیلات با پیش‌پرداخت کم و اقساط بلندمدت بهره‌مند شوند.وی ادامه داد: برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، آماده مذاکره با بانک‌ها برای ارائه تسهیلات هستیم. همچنین امکان اتصال شرکت‌های مذکور به شرکت‌های فولادی و پتروشیمی بزرگ وجود دارد. نجیبی فینی خاطرنشان کرد: منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در سال گذشته از نظر جذب سرمایه‌گذاری بسیار درخشان بوده و رشد جذب سرمایه‌گذاری در این منطقه، به‌رغم تحریم‌ها بالا بود. همچنین، در سال گذشته شاهد رشد افزایش دلاری صادرات بودیم.